ABD ordusu Microsoft’tan daha faza HoloLens alacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
abd ordusu microsoft tan daha faza hololens alacak168774 0 Geçtiğimiz hafta ABD ordusunu Microsoft’un güncellenmiş HoloLens başlıklarını test ettiğini ve testlerin olumlu geçtiğini sizlere aktarmıştık. Artık ise ABD, Microsoft’a savaş durumları için tasarlanmış bir diğer gelişmiş karma gerçeklik gözlüğü sipariş verdiği belirtiliyor. Görünüşe nazaran askeri çalışanın artırılmış gerçeklik ile modernize edilmesi Microsoft’a değerli bir gelir kapısı sağlayacak.

ABD, daha fazla IVAS alıyor

Microsoft, Temmuz ayı sonunda Ordu’ya 20 adet güncellenmiş prototip gözlük göndermiş ve Ağustos ayında iki manga asker tarafından test edilen bu gözlükler, dizaynındaki iyileştirmelere olumlu yanıt almıştı. Artık HoloLens’i daha doğrusu ordunun kullandığı IVAS (Integrated Visual Augmentation System) aygıtları mide bulantısı, ağrı ve rahatsızlık yaratmıyor.

abd ordusu microsoft tan daha faza hololens alacak168774 1 ABD ordusunun sözcüsü David Patterson, yaptığı açıklamada, şu anda 1.2 sürümünde olan yeni başlıkların “güvenilirlik, düşük ışık sensörü performansı ve form faktöründe iyileştirmeler gösterdiğini” söyledi. ABD, yeni sistemler için ve şirketin üretimi ölçeklendirip ölçeklendiremeyeceğini görmek için 5 Eylül’de Microsoft ile bir mukavele daha imzaladı. Şimdilik bu siparişin büyüklüğü bilinmeyen durumda.

Bununla birlikte geçtiğimiz aylarda ABD ordusu, Kongre’den ek 6,900 başlık alımı için finansman istemiş fakat yılın başında bu istek reddedilmişti. Bunun yerine Kongre, ordunun sistemi geliştirmek için talep ettiği 400 milyon dolarlık fonun yalnızca 40 milyon dolarını onayladı ve Microsoft’a ek geliştirme için 125 milyon dolar ödedi. Microsoft ise birkaç ay sonra güncellenmiş sürümleri orduya tahsis etti.

ABD, 121.000 adet başlık için 21.9 milyar dolar harcamayı planlıyor. 2025 yılına kadar sistemlerin entegrasyonundan fonksiyonelliğine kadar geniş yelpazede testler devam edecek. IVAS sayesinde askeri işçi, görüşü içinde olmayan öteki çalışanları görebilecek ve planlar oluşturabilecek. Bu sistemler tıpkı vakitte çalışanın tehditlere karşı farkındalığını da artırıyor.

Important!  Meksika Kongresi’nde 1000 yaşında olan iki “uzaylı” cesedi bulunduğu iddia edildi
ABD ordusu Microsoft’tan daha faza HoloLens alacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bildirimleri Etkinleştir OK Hayır, teşekkürler