Alibaba’nın fintech şirketi blockchain faaliyetlerine başladı

featured
service
alibaba nin fintech sirketi blockchain faaliyetlerine basladi168606 0 Alibaba, çeşitli teşebbüsleri aracılığıyla blockchain ve dijital varlıklar alanında faaliyetlerini yürütüyor. Bu teşebbüslerden birisi olan Ant Group, blockchain hizmetlerine başladı. Kuruluş, Hong Kong ve Singapur üzere denizaşırı ülkelere odaklanacak.

Çinli fintech teşebbüsü Ant Group, kurumsal müşterilerin gerçek dünya varlıkları üzerinde süreç yapmalarına ve yönetmelerine imkan tanıyacak blockchain platformunu piyasaya sürdü. ZAN adındaki bu yeni marka, Alibaba takviyesini gerisine almış durumda.

Alibaba’nın iştiraki olan Ant Group’tan gelen açıklamada, ZAN’ın Web3 geliştirmelerine ve blockchain teknolojisini hızlandırmayı amaçladığı söz edildi.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan ZAN İcra Heyeti Lideri Zhang Hui, ZAN’ın kurumsal ve ferdî müşterilere blockchain uygulama geliştirme eserleri ve hizmetlerini sunacağını belirtti.

Şanghay’daki bir konferansta görüşlerini paylaşan Hui, “Ant Group olarak uygulama geliştirme sürecinde verimlilik ve güvenlikle ilgili darboğazları gördük” dedi.

ZAN’ın ayrıyeten farklı hizmetleri de bulunuyor. Blockchain platformu, elektronik ortamda müşterileri tanıma, kara para aklamayı tedbire ve süreç hizmetleri üzere çeşitli alanlarda müşterilere hizmet sunacak.

Important!  Microsoft, Windows 10'daki yerleşik video düzenleyicisini Clipchamp ile değiştirdi
Alibaba’nın fintech şirketi blockchain faaliyetlerine başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!