Android Logosu Değişti: İşte Yenilenmiş Logo!

featured
service

Android 14’ün geniş çapta kullanıma sunulmasına az bir müddet kalmışken Google, bugün işletim sistemiyle ilgili kıymetli bir değişikliği duyurdu. Teknoloji devi, Android’in logosunun yenilenmiş hâlini paylaştı.

Şirket, ikonik yeşil Android logosuna iyileştirmeler uygularken yeni bir görünüm kazandırdı. Ayrıyeten logodaki herkesin aklına kazınan robotun 3D versiyonu da paylaşıldı.

İşte yeni Android logosu:

66b30d766d21c6ae6dfd5b92bfb78f90c66ffef4

Google, paylaştığı blog gönderisinde üç boyutlu görünüm kazanan yeni logonun “Android’in kendisi üzere dinamik görünmesi için” tasarlandığını belirtti. Yenilenmiş logodaki robotun, hem dijital hem de gerçek dünyadaki ortamlarda daha düzgün görünmesinin sağlandığı da aktarıldı.

Teknoloji devi, yeni logoyla birlikte Android’in artık küçük harfli “android” isminden uzaklaşarak artık yalnızca büyük “A” ile temsil edilebileceğini söylüyor. Bu formda Google logosuyla birlikte yan yana geldiğinde daha istikrarlı bir görünüm elde edileceğini de ekliyor.

Yenilenen Android logosu, bu yılın sonlarına gerçek Android cihazlarda ve öteki yerlerde görünmeye başlayacak.

Android logosunun mevcut hali

c56a4ec95bd783a88e03123ca6516198ed6ec847

Google, on yıldır Android markasını daha çağdaş hâle getirmek için logolarında değişiklikler uyguluyordu. Son olarak 2019yılında bir değişikliğine gidilmiş ve logoya daha sade bir görünüm kazandırılmıştı.

Important!  Asus ROG Phone 8 Ultimate Geekbench’te Görüldü
Android Logosu Değişti: İşte Yenilenmiş Logo!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!