Apple, iPhone mini serisinin fişini çekebilir

featured
service
apple iphone mini serisinin fisini cekebilir168652 0 Apple 2020’de iPhone 12 mini’yi ve bir yıl sonra da iPhone 13 mini’yi tanıttığında küçük telefon hayranları epeyce mutlu olmuştu. Fakat son raporlara nazaran yaklaşık üç yıllık kullanılabilirliğin akabinde bu 5,4 inçlik aygıtlar için yolun sonuna gelinmiş üzere görünüyor. Çünkü Apple’ın iPhone küçük üretimini noktalandıracağı söyleniyor.

iPhone küçük üretimi kesiliyor

Bloomberg’den Mark Gurman’ın belirttiği üzere, iPhone 13 küçük stokları azalıyor ve süratli bir formda de stoklar güncellenmiyor. Bu kıtlık, Apple’ın yarın gerçekleştireceği “Wonderlust” etkinliğinde yeni iPhone’ları duyurmasının akabinde iPhone 13 küçük’ün üretiminin durdurulabileceğini gösteriyor.

Apple geçen yıl iPhone 14 küçük’ü piyasaya sürmedi, fakat iPhone 13 küçük’ü daha düşük maliyetli bir seçenek olarak ABD’de 599 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunmuştu. Apple’ın Salı günü iPhone 15 serisini tanıttıktan sonra aygıtın üretimini durdurması olası görünüyor. Apple’ın yeni serisi muhtemelen 6.1 inç iPhone 15, 6.7 inç iPhone 15 Plus, 6.1 inç iPhone 15 Pro, 6.7 inç iPhone 15 Pro Max, 4.7 inç iPhone SE ve 6.1 inç iPhone 13’ten oluşacak.

Bununla birlikte iPhone küçük serisi tamamen tarihe karışabilir. Çünkü daha küçük bir iPhone için bastırılmış bir talep olduğu düşünülüyordu fakat gerçek bilgiler iPhone küçük’ün öbür iPhone modellerine nazaran düşük satışlara sahip olduğunu gösterdi. Nisan 2022’de araştırma firması CIRP, iPhone 13 küçük’ün o yılın birinci çeyreğinde ABD’deki toplam iPhone 13 satışlarının sırf yüzde 3’ünü oluşturduğunu varsayım etmişti. Bu durum global ölçekte de misal. İleriye dönük olarak, Apple’dan küçük bir iPhone isteyen müşteriler giriş düzeyi iPhone SE ile yetinmek zorunda kalacak, lakin bu aygıtın bile önümüzdeki bir yahut iki yıl içinde daha büyük bir 6,1 inç ekranla güncelleneceği söyleniyor.

Important!  Vergi 15 Pro Max: Apple, iPhone 15 İçin Kaç TL Vergi Ödeyeceğimizi Açıkladı
Apple, iPhone mini serisinin fişini çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!