Apple, “iPhone mini” Üretimini Durdurabilir: İşte Ziyadesiyle Hak Vereceğiniz Nedeni

featured
service

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın iPhone 15 serisini tanıtacağı “Wonderlust” aktifliği için artık saatler kaldı. Tüm tüketiciler, yarın akşam prestijiyle Apple’ın en yeni eserleriyle tanışma imkânı yakalayacaklar. Böylece Apple için yeni bir periyot resmen başlamış olacak. Fakat gelen son haberler, 12 Eylül 2023 prestijiyle Apple’ın kimi eserler için fişi çekebileceğini gözler önüne seriyor.

Bloomberg’den Mark Gurman tarafından yapılan son açıklamalara nazaran Apple’ın 2021 yılında tanıttığı iPhone 13 mini isimli modeli, artık yolun sonuna geldi. Dolayısı ile “iPhone mini” tarih olacak diyebiliriz. iPhone 13 küçük stokları, ABD üzere kimi ülkelerde kritik düzeylere indi. Hatta kimi varyantlarda varsayımı teslimat mühleti 8 haftalara kadar uzamış durumda. Dahası Gurman, iPhone 13 küçük üretiminin yarından sonra durdurulabileceğini söylüyor. Tecrübeli analist, haksız olmayabilir.

Şaşırtıcı olmaz zira iPhone 13 küçük satışları esasen düşüktü

b4a5cef481eafbe3a1c820828e5681d90ec57995

COVID-19 pandemisinin tesiriyle teknoloji şirketlerinin kesim tedarik sıkıntıları yaşadıkları zaten biliniyor. Hal böyleyken, Apple’ın iPhone 13 küçük için kaynak ve vakit ayırmak istemiyor olması çok makul bir yaklaşım. Lakin olay bundan ibaret de değil. Uygun fiyatlı ve küçük ekranlı iPhone, tüketicinin gözünde hiçbir vakit gereğince ilgi alımlı olmadı.

Hatta CIRP isimli araştırma şirketi, 2022’nin birinci çeyreğinde ABD pazarını kapsayan bir araştırma yaptı. Bu araştırma kapsamında 2022’nin birinci çeyreğinde iPhone 13 küçük satışlarının, tıpkı periyotta satılan tüm iPhone 13’lerin yalnızca yüzde 3’ünü oluşturduğu ortaya çıktı. Tedarik problemlerine düşük satış sayılarını da eklediğimiz vakit, 5.4 inç ekranlı iPhone 13 küçük’ün üretiminin sürdürülmesi için neden kalmadığını görüyoruz. Bakalım Apple’dan resmi bir açıklama gelecek mi yoksa şirket, iPhone 13 küçük’ü sessiz sedasız mı üretimden kaldıracak…

iPhone 15 ve iPhone 15 Pro’nun ortaya çıkan tüm özellikleri için:

Important!  iPhone 15 Pro'ya Dünya Çapında "Zam" Geleceği Öne Sürüldü: Muhtemel Türkiye Fiyatını da Hesapladık!
Apple, “iPhone mini” Üretimini Durdurabilir: İşte Ziyadesiyle Hak Vereceğiniz Nedeni

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!