Apple, Kendi Uygulamalarını Sergilediği “Apps by Apple” Sitesini Kullanıma Sundu

featured
service

Apple eserlerinin ismi geçtiğinde aklımıza gelen birinci söz ‘uyum’ oluyor. Bu da hem ekosistem içindeki aygıtlar ortasında hem de bu aygıtların her biriyle uygulamalar ortasında sağlam bir ilişki kurulabilmesinden kaynaklı. Örneğin; MacBook, iPad, iPhone ve Watch modelleri ortasındaki ahenge bakınca bunu görebiliriz.

App Store’daki Apple eserlerine özel uygulamaların aygıtlarla olan ahengi ise, bize bu temasın öteki tarafını gösteriyor. Safari, Haritalar ve FaceTime üzere stabil çalışan uygulamalardan bahsediyoruz. Apple da aygıtlarının uygulamalarla olan kayıpsız temasını vurgulamak istemiş olacak ki kendi uygulamalarını sergilediği bir sayfayı yayına aldı.

Apps by Apple, resmi Apple sitesinin bir uzantısı.

8bc7958520af2954040152475d7de6041aec9ab1

Siteye girdiğinizde en başta birkaç uygulama hakkında kısa bilgiler veren kartlar sizi karşılıyor. Final Cut Pro ve iMessage üzere tanıdık yüzleri burada görebiliyorsunuz. Birazcık aşağıya indiğinizde, seçtiğiniz aygıta nazaran bağlantı uygulamaları karşınıza çıkıyor. Bunun da altında yaratıcılık, üretkenlik, keşif, cümbüş, sağlık&fitness ve özellikler başlıkları altında uygulamalar var.

3b6a19c0a7406f13a74ce86e19b7be68f61792b3

Asıl uygulamaların sergilendiği kısım ise en altta bulunuyor. Burada da cihazınızla âlâ çalışan sağlam uygulamalar gösteriliyor. Ancak hangi platformda olduklarını ve linklerini göremiyorsunuz. Yani tıklanabilir değiller.

Buradan sonra da Apple’ın erişilebilirlik, güvenlik ve gizlilik konusundaki vurguları göze çarpıyor. Günün sonunda Apple’ın, kendi uygulamalarının reklamını yapmak için bu türlü bir atak yaptığını söylemek pek de sıkıntı değil.

Important!  Yeni iPhone'lar da Yoldayken Hatırlayalım: 2023'te Çıkan En Âlâ Telefonlar
Apple, Kendi Uygulamalarını Sergilediği “Apps by Apple” Sitesini Kullanıma Sundu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!