Apple, Söylentilerin Tersine Sırf iPhone 15 Pro Max’in Fiyatına Artırım Yapabilir

featured
service

Apple’ın iPhone 15 ailesini tanıtmasına artık günler kaldı. Teknoloji devi, 12 Eylül TSİ 20:00’da gerçekleştireceği bir aktiflikle yeni telefonlarını bizlerle buluşturacak. Bu yıl da evvelki yıllar üzere standart, Plus, Pro ve Pro Max olmak üzere dört model göreceğiz.

Telefonlar için bekleyiş sürerken Pro modellerin fiyatları konusunda son vakitlerde birçok sav ortaya atılıyordu. Söylentilerde, Apple’ın her iki Pro modele de en az 100 dolarlık artırım düşündüğü belirtilmişti. Bugün ortaya atılan bir öteki argüman ise şirketin bunu yapmayabileceğini ortaya koydu.

Yeni argümana nazaran Apple, sırf Pro Max’in fiyatına artırım uygulayacak

4c8e024431a00127908923c36a3ece19090aa14c

Tayvanlı araştırma firması Trendforce, iPhone 15 Pro modelinin tıpkı iPhone 14 Pro gibi 999 dolardan başlayan fiyatlarla çıkış yapacağını yani bir artırım almayacağını argüman etti. Lakin fiyat artışının, daha büyük model olan Pro Max’te gerçekleşeceği belirtildi.

İddiaya nazaran Apple, iPhone 15 Pro Max’e evvelki jenerasyona göre 100 dolarlık artırım uygulayacak ve telefon, ABD’de 1199 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkacak. Bu türlü bir artırım uygulanmasının sebeplerinden biri, sırf bu aygıta eklenecek periskop lens olabilir. Bu lens, 6x optik yakınlaştırma sağlayarak iPhone’lardaki mevcut sonu iki katlayacak.

Bunun yanı sıra Trendforce, iPhone 15 Pro Max’in fiyat artışına karşın depolama seçeneklerinin 128 GB’tan başlayacağını söylüyor. Bu bilginin de hâlihazırdaki argümanlarla çeliştiğini söyleyebiliriz. Daha evvel ortaya çıkan bilgiler, 256 GB’ın telefonda birinci seçenek olacağını söylüyordu.

Son olarak firma, yeni Pro modellerin 8 GB RAM’le geleceğini belirtti. iPhone 14 Pro’da ise 6 GB RAM görmüştük. Trendforce’un savları konusunda şimdi bir katılık yok. Hakikat çıkıp çıkmayacaklarını salı akşamı göreceğiz. O sırada yeni iPhone modellerinde beklediğimiz tüm özelliklere aşağıdan göz atabilirsiniz:

Important!  Dikkat! Threads yerine yanlış uygulamayı indirmeyin!
Apple, Söylentilerin Tersine Sırf iPhone 15 Pro Max’in Fiyatına Artırım Yapabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!