Apple uydu üzerinden yol yardımını başlatıyor

featured
service
uydu uzerinden yol yardimi nasil calisacak168751 0 Geçen sene iPhone 14 serisi ile uydu üzerinden acil durum bağlantısını başlatan Apple, bu yıl da yol yardımını listeye ekliyor. Kullanıcılar artık uydu üzerinden acil durumlarda yol yardımı alabilecek. Elbette fiyatı karşılığında.

Uydu üzerinden yol yardımı

iPhone 15 etkinliğinde duyurulan yeni özellik, telefonun çekmediği bir noktada aracı bozulan kullanıcıların uydu üzerinden yol yardımı alabilmesini sağlıyor. Uygulama kullanıcıya 5 farklı ön tarifli arıza sunmuş. Bunlar aracın kilitlenmesi, şarjın bitmesi, lastiğin patlaması, aracın çalışmaması ve yolda kalması halinde sıralanıyor.

Kullanıcı arızayı seçtikten sonra sistem tarifli teknik servise bildiri gönderiyor. Teknik servis de GPS üzerinden kullanıcıyı tespit ettikten sonra ileti gönderebiliyor. iPhone 15 için duyurulan yol yardımı iPhone 14 ile de uyumlu.

Yol yardımı özelliği yalnızca ABD’de geçerli ve AAA firmasının aylık 65$ servisini kullananlar yararlanabiliyor. Apple yakın vakitte yeni bir abonelik daha başlatacağını belirtti. Acil durum uydu bağlantısı hatırlanacağı üzere birinci 2 yıl fiyatsız olarak sunulmuştu.

Important!  MacOS Sonoma, iPadOS 17 ve watchOS 10 için tarih verildi
Apple uydu üzerinden yol yardımını başlatıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!