Apple’ın CEO’su Tim Cook, “Darlandığında” Başını Nasıl Boşalttığını Açıkladı: “Yapabileceğiniz En Uygun Şey…”

featured
service

Pek çoğumuz gününün çok büyük bir kısmını çalışarak geçiyor ve hal bu türlü olunca tabiri caizse “kafa kalmıyor“. Üstelik çoğumuz, standart işlerde çalışıyor olmasına karşın rahatlamaya fırsat bulamıyoruz. Lakin kimilerimiz başkalarından daha büyük işler yapıp, daha fazla baskı altında ömürlerini sürdürmeye çalışıyor. Teknoloji devi Apple’ın CEO’su Tim Cook da onlardan biri.

Tim Cook’un şahsını sevip sevmemek büsbütün sizin tercihiniz. Fakat kabul etmemiz gerekiyor ki 62 yaşındaki Cook, 2.6 trilyon dolar değerindeki bir şirketi yönetmekle sorumlu ve şirketin gidişatıyla ilgili milyar dolarlık yatırımcılara hesap vermek zorunda. Pekala, Tim Cook’un kendini nasıl rahatlattığını, kafasını nasıl boşalttığını hiç düşünmüş müydünüz? GQ mecmuası ile bir röportaj yapan Cook, bu sorunun yanıtını verdi.

Tim Cook’un başını boşaltmak için yaptığı şey: Tabiat aktiviteleri

09dbcc0a4492eacd8bc1c9f9345fd2a40c59f151

İş insanı, GQ’ya verdiği demeçte kendini rahatlatmak için doğayla iç içe olduğunu, bunun yapılabilecek en güzel şeylerden bir tanesi olduğunu tabir ediyor. Burada trekking üzere gelişmiş tabiat aktivitelerinden bahsetmiyoruz. Tim Cook, dümdüz yürüyüş yapmanın bile çok kıymetli olduğunu söz ediyor. İşte Apple CEO’su, zihnini bu türlü dinlendiriyor.

Bu ortada; Tim Cook’un verdiği tavsiyesinin bilim topluluğu tarafından da onaylı olduğunu belirtelim. Uluslararası Etraf Araştırmaları ve Halk Sıhhati Mecmuası’nın 2020’de yayımladığı bir makaleye nazaran yürüyüş yapmak, anksiyete ve depresyon üzere kıymetli rahatsızlıkların engellenmesi için kilit rol oynuyor. Ayrıyeten; park, ormanlık alan yahut plaj üzere doğal alanlarda yürüyüş yapmanın insanlardaki refah düzeyini artırdığı da tekrar araştırmalarla ispatlandı. Bir haftalık süreçte yapacağınız 200-300 dakikalık bir yürüyüş hem bedeninizi hem de ruhunuzu rahatlatacaktır.

Important!  Ankara'da F-4 Savaş Uçağına İlişkin "Drop Tank" Otoparka Düştü: 3 Otomobil Pert Oldu [Video]
Apple’ın CEO’su Tim Cook, “Darlandığında” Başını Nasıl Boşalttığını Açıkladı: “Yapabileceğiniz En Uygun Şey…”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!