Apple’ın tanıtım sırasında bahsetmediği 7 iPhone 15 Pro özelliği

featured
service

Wonderlust aktifliğinin sona ermesiyle birlikte, artık iPhone 15 serisi resmi olarak hayatımıza girmiş oldu. Artık iPhone 15 ve iPhone 15 Pro’ların pek çok yeniliğini biliyoruz. Fakat Apple’ın tanıtım sırasında bahsetmediği birtakım iPhone 15 Pro özellikleri de var. Artık gelin, bunlardan 7 adedine birlikte göz atalım…

Ağırlık

Apple, bunların şimdiye kadar üretilen en hafif Pro iPhone’lar olduğunu söylemekle yetindi lakin resmi bedelleri vermedi. iPhone 14 Pro 206 gram ve iPhone 14 Pro Max 240 gram ağırlığındayken, Apple iPhone 15 Pro 187 grama ve Pro Max 221 grama düştü.

Yeni U2 çipi

Muhtemelen kestirim etmişsinizdir, lakin yeni iPhone Pro modelleri de yeni U2 çipine sahip. Bu çip, eskisinden üç kat daha yüksek menzilde irtibat kurmanızı sağlıyor ve “Arkadaşlarımı Bul” için Hassas Bulma’yı (Precision Finding) kullanmanın yeni bir yolu. Böylelikle kullanıcılar pozisyonlarını paylaşabiliyor ve kalabalıkta bile birbirlerini bulabiliyorlar.

Wi-Fi 6E standardı

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max, 2 kata kadar daha yüksek suratlar da dahil olmak üzere daha yüksek kablosuz performans için Wi-Fi 6E’yi destekliyor.

Qi2 kablosuz şarj

Yeni iPhone 15 Pro, MagSafe ve yakında çıkacak Qi2 kablosuz şarjı destekliyor.

Dijital yakınlaştırma

Daha küçük olan Pro modeli 15x’e kadar dijital yakınlaştırma yapabilirken, 5x’e kadar optik yakınlaştırmaya sahip olan Pro Max sürümü 25x’e kadar dijital yakınlaştırma yapabiliyor.

Akıllı HDR 5

Apple yeni Akıllı HDR’dan bahsetti, lakin resmi web sitesinde buna Akıllı HDR 5 diyor. Fotoğrafların, Fotoğraflar uygulamasında görüntülendiğinde daha parlak vurgulara, daha varlıklı orta tonlara ve daha derin gölgelere sahip olmasını sağlıyor. Bu gelişmiş HDR sürece üçüncü taraf uygulamalar tarafından da kullanılabilir, böylelikle imajlar çevrimiçi paylaşıldığında daha da âlâ görünebilir.

Important!  iPhone SE 4 bekleyenlere kötü haber: Ertelendi!

USB-C 3.0 kablosu isteğe bağlı

iPhone 15 Pro, kullanıcılara USB-C 2.0’dan 20 kat daha yüksek transfer suratları sağlayabilen USB-C 3.0 dayanağına sahip. Bununla birlikte, Apple bu kabloyu kutuya dahil etmiyor, kullanıcıların bağımsız olarak satın alması gerekiyor.

Apple’ın tanıtım sırasında bahsetmediği 7 iPhone 15 Pro özelliği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!