Apple’ın Uygun Fiyatlı MacBook Geliştirdiği Argüman Edildi: Chromebook’a Rakip Olacak!

featured
service

Google’ın birinci olarak 2011’de piyasaya sürdüğü Chromebook bilgisayarlar, Linux tabanlı ve bulut odaklı Chrome OS ile geliyor ve Windows yahut MacOS’a alternatif olarak karşımıza çıkıyordu. Bu aygıtlar, son yıllarda tüm dünyada bilhassa eğitim alanında çok popülerleşmişti. Uygun fiyatlı olmaları da bunda çok tesirliydi.

Şimdi ise Digitimes tarafından yayınlanan bir rapor, Chromebook’lara karşı bir atağın Apple’dan gelebileceğini ortaya koydu. Kesim kaynaklarına dayandırılan habere nazaran teknoloji devi, düşük fiyatlı yeni bir MacBook serisi üzerinde çalışıyor.

İddiaya nazaran Apple, direkt olarak Chromebook rakibi olacak yeni MacBook’larla eğitim bölümünü hedefleyecek

cd5095f3133a94f694f3cafbfb8c9e10ccc46542

Digitimes’ın aktardığına nazaran Apple, yeni MacBook serisiyle eğitim alanına ağırlaşacak ve direkt olarak Chromebook’lara rakip olmaya çalışacak. Tez, yeni aygıtların MacBook Air ve MacBook Pro’dan ayrı bir seri olarak geleceğini söylüyor.

Yeni MacBook’ların daha uygun fiyatlı olacağının belirtildiğini söylemiştik. Şirketin bunu aygıt genelinde daha az maliyetli materyaller kullanarak yapabileceği söyleniyor. Ayrıyeten, Apple tedarikçilerinin aygıt için rastgele bir üretim faaliyeti göstermediği, bu yüzden aygıtın 2024’ün ikinci yarısına kadar çıkış yapmayabileceği de gelen bilgiler ortasında yer alıyor.

Apple’ın eğitim pazarına yönelik bir atak yapması kazançlı olabilir. COVID sonrası periyotta çevrim içi eğitimin artmasıyla bu üslup aygıtlara olan talep önemli oranda yükselmişti. Örneğin Chromebook’lar, 2019’da 13,9 milyon satarken bu sayı 2020’de 30,4 milyona, 2021’de ise 33,5 milyona çıkmıştı. Ayrıyeten, Apple’ın bu atakla genç kullanıcılara kendi işletim sistemleriyle daha fazla tanıştırabileceğini ve gelecekte eser alma talihlerini artırabileceğini iddia edebiliriz.

Son olarak bunun büsbütün Digitimes’a dayanan bir argüman olduğunun altını çizelim. Diğer rastgele bir kaynaktan yeni MacBook’lara dair bir bilgi gelmedi. Yani gerçek çıkmama ihtimali var. Apple’ın bu türlü bir atak yapıp yapmayacağını bekleyip göreceğiz.

Important!  iPhone'lara 20'den Fazla Yeni Zil ve Bildirim Sesi Geliyor
Apple’ın Uygun Fiyatlı MacBook Geliştirdiği Argüman Edildi: Chromebook’a Rakip Olacak!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!