ARMA 8×8 zırhlı araç simülatörünü kullandık

featured
service
Otokar’ın ARMA 8×8 Zırhlı Aracı’nı kullanacak şoför adaylarının eğitimi için geliştirdiği ARMA 8×8 Şoför Nişancı Eğitim Simülatörü’nde sürüş yaptık.           

Dünyanın en büyük dördüncü savunma sanayi fuarı IDEF’23’teki Otokar standında zırhlı kara araçlarına ek olarak ARMA 8×8 Şoför Nişancı Eğitim Simülatörü sergilendi. Otokar Finans ve Risk İdare Müdürü Hakan Karayel, simülatörün özelliklerini Cem Sünbül’e anlattı.

ARMA 8×8 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı’nın kokpiti ile birebir aynı formda tasarlanan ve tıpkı menüye sahip kokpit üzerinden süreci adaylarına eğitim veriliyor. Adaylar, ARMA 8×8’in tüm işlevlerini farklı senaryolarda, farklı arazi koşullarında ve farklı iklimlerde dijital olarak test etme bahtı elde ediliyor. Teorik bilgiler, sanal ortamda pratiğe dönüştürülüyor.

Simülatör, şoförün neleri gerçek ve neleri yanlış yaptığını otomatik olarak tespit edip kayıt altına alıyor. Hazırlanan rapor ile öğrencinin sürüşü hakkındaki tüm sonuçlara ayrıntılı bir halde ulaşılıyor.

ARMA 8×8 Şoför Nişancı Eğitim Simülatörü sayesinde eğitim müddeti kısalıyor, eğitim maliyeti düşüyor ve şoför adaylarının yetenekleri geliştiriliyor.

Important!  Apple Vision Pro'yu alanlar neden iade Ediyor?
ARMA 8×8 zırhlı araç simülatörünü kullandık

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!