Artık Twitter’da Tweet görmek için bile para ödeyeceksiniz

featured
service

Elon Musk’ın satın almasından sonra Twitter’da ücretli abonelik sistemi olan Blue aboneliğini görmeye başladık. İlk zamanlarda doğrulanmış hesap olduğunuzu kanıtlayan mavi tik rozetiyle sınırlı olan Blue, sonraları kullanıcılara farklı ayrıcalıklar tanıyan bir sistem haline geldi. Artık Blue abonelerinin Tweetleri ve yorumları daha öne çıkıyor ve bu kullanıcılar Tweet atarken neredeyse sınırsız karakter kullanabiliyordu.

Artık Twitter’da Tweet görmek için bile para ödeyeceksiniz

Bunlar oldukça olağan şeyler iken Elon Musk bir anda abone olmayan diğer kullanıcıları da Blue abonesi olmaları konusunda zorlamaya başladı. Bunun en somut adımı ise, doğrulanmamış hesapların günde yalnızca 600 Tweet görebileceği kararı oldu. Gelen yoğun tepkilerin ardından doğrulanmamış hesapların günde 600 Tweet görebilme kapasitesi 1.000 olarak güncellense de önemli bir çoğunluğun tepkisi dinmedi.

Hatta hem doğrulanmamış hesap kullanıcısıysanız hem de bu hesabınızı yeni açtıysanız günde sadece 500 gönderi görebileceksiniz. Bugün ise pek çok kişi, Twitter’ın Blue aboneliğini teşvik anlamında “Abone olarak daha fazla gönderinin kilidini açın. Bugünkü paylaşımları görme sınırına ulaştınız. Her gün daha fazla gönderi görmek için abone olun.” uyarısıyla karşı karşıya kalmaya başladı. Bu da uygulamanın hayata geçtiğinin bir göstergesi. Muhtemelen çok yakında Twitter, Blue abonesi olmadan kullanılabilen bir mecra olmaktan çıkarak sadece ücret ödeyenlerin kullanabildiği daha ufak bir platform haline gelecek.

Important!  Elon Musk, Twitter'ın reklam gelirlerinin %50 düştüğünü açıkladı
Artık Twitter’da Tweet görmek için bile para ödeyeceksiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!