Atlantik Okyanusu üzerinde “koşarak” Londra’ya gitmek isteyen adam tutuklandı

featured
service

Hamster tekerleğine benzeyen bir araçla Atlantik Okyanusu’nu geçerek Londra’ya kaçmaya çalışan adam tutuklandı. Bu araç, tıpkı bir hamster üzere, adamın içerisinde koşması sayesinde su üzerinde yol almak için tasarlanmış.

44 yaşındaki Reza Baluchi, 26 Ağustos’ta Georgia eyaletindeki Tybee Adası’nın 110 kilometre açığında ABD Kıyı Güvenliği tarafından yakalandı. Yetkililerin açıklamasına nazaran, adamdan gemide olduğunu söylediği gemi ruhsatını vermesi istendi.

USCG vazifelileri el üretimi “gemisinin” durumuna dayanarak Baluchi’nin açıkça emniyetsiz bir seyahat yaptığını tespit ederek karaya çıkmasını istedi. Adam üç gün boyunca el imali aracını terk etmeyi reddetti ve argümana nazaran gemide bomba olduğunu, binmeye çalışırlarsa bunu kullanacağını söyleyerek vazifelileri tehdit etti. Sonunda aracını terk eden adam şu anda liman kaptanının buyruğunu ihlal etmek üzere federal suçlamalarla karşı karşıya.

Bu, Baluchi’nin yüzen çarkla yaptığı birinci tehlikeli seyahat da değil. Başka birkaç denemesinde de kıyı güvenlik tarafından kurtarıldığı biliniyor. 2014 yılında Bermuda’ya yaptığı bir seyahat, Baluchi’nin istikametini şaşırması ve balıkçılara yol sormak zorunda kalması üzerine kısa sürmüştü. Kıyı Güvenlik seyahate devam etmemesi konusunda onu uyardı, lakin o devam etti ve sonunda Florida, St. Augustine kıyılarının yaklaşık 130 deniz kilometresi açıklarında yer belirleme işaretini kullandı.

Baluchi, bir diğer denemesi sırasında kıyıya çekildikten sonra Fox 35’e verdiği demeçte “hayallerimden asla vazgeçmeyeceğim. Beni dört ya da beş defa durdurdular lakin asla vazgeçmeyeceğim” demiş ve eklemişti: “Amacım yalnızca evsizler için para toplamak değil, kıyı güvenlik için para toplamak, polis departmanı için para toplamak, itfaiye için para toplamak. Onlar kamu hizmetindeler, bunu güvenlik için yapıyorlar ve başka insanlara yardım ediyorlar.

Important!  ChatGPT'nın kullanıcı sayısında düşüş yaşandı
Atlantik Okyanusu üzerinde “koşarak” Londra’ya gitmek isteyen adam tutuklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!