Bakan Koca, COVID-19’un Eris Varyantının Türkiye’de de Görüldüğünü Açıkladı (Korkacak Bir Şey Yok)

featured
service

Artık eskisi kadar gündemimizde olmayan COVID-19 ile ilgili değerli bir gelişme yaşandı. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, COVID-19’un son devirlerde gündem olan yeni varyantı “Eris”in Türkiye’de de görüldüğünü duyurdu. Fahrettin Koca, varyantın öbür ülkelerde yaygın olduğunu, Türkiye’de görülmesinin zati beklendiğini belirtti. Fakat Fahrettin Koca’nın açıklamasına nazaran endişelenmemizi gerektiren bir durum söz konusu değil.

Fahrettin Koca’nın açıklamasına nazaran Eris varyantı, ülkemizde 9 bireyde görüldü. Bu bireylerin ortak özellikleri ile yurt dışı temaslı olmalarıydı. Ayrıyeten Eris varyantına yakalanan vatandaşların tümü tıpkı kentte yaşıyordu. Bakan Koca, hastaların hangi kentte olduğunu söylemedi.

Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklama:

ENDİŞE KONUSU SAYILMAYACAK BİR GELİŞME.

Hasta etme gücünün (virülansının) düşüklüğünü bildiğimiz Eris varyantı Referans Laboratuvarımızda yapılan incelemede 9 şahısta görüldü.

Yurtdışı temaslı ve tıpkı ildeler. Mevcut önlemlere ve gündelik hayatımıza devam edeceğiz. Durum öteki ülkelerde yaygın, bizde de ortaya çıkması olasıydı. Büyüklerimizi, kronik hastalarımızı koruyacağız.

Korkulacak bir şey yok. Eski günlere dönmeyeceğiz!

6dc845bdd3aed8a682d51746766ed47ad9da4326

Fahrettin Koca, geçmişte de Eris varyantı ile ilgili açıklama yapmış ve vatandaşı endişelendirecek bir durum olmadığını söylemişti. Yeni varyantın hasta etme gücünün Omicron’dan daha yüksek olmadığını aktaran Bakan Koca, çok net bir lisanla “Endişeye mahal yok. Eski günler geçti.” tabirlerini kullanmıştı. Webtekno olarak tüm okurlarımıza tavsiyemiz, galeyana gelmemeleri ve Bakan Koca’ya kulak asmaları…

Important!  Yapay zekanın meme kanseri tanısında kafasının karıştığı ortaya çıktı
Bakan Koca, COVID-19’un Eris Varyantının Türkiye’de de Görüldüğünü Açıkladı (Korkacak Bir Şey Yok)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!