Bir Periyot Kapanıyor: Volkswagen Golf’ün Büsbütün Elektrikli Olacağı Tarih Belirli Oldu

featured
service

Alman araba devi Volkswagen, en tanınan modellerinden biri olan Golf’te değişikliklere gidileceğini duyurdu. Açıklamaya nazaran sekizinci jenerasyon Golf modelleriyle içten yanmalı motor evresi kapanacak.

Markanın binek araba departmanının başında olan Thomas Schafer, dokuzuncu jenerasyon Volkswagen Golf’ün büsbütün elektrikli olacağını belirterek bir unsur imza atılacağını duyurdu.

Tamamen elektrikli Golf, 2028’de gelecek, 

48d93c6f7e23206b30cfdf030761c6c23626deaa

Volkswagen, Golf modellerinde içten yanmalı motorun sonunu getirecek dokuzuncu kuşağın 2028 yılında yollarda olmasını planladığını söylüyor. Araba devi, büsbütün elektrikli periyotta GTI ve R versiyonlarını görmeye devam edeceğimizi de ekledi.

Tamamen elektrikli Golf, şirketin yeni SSP platformunda inşa edilecek ve bu bahiste bir birinci olacak. Bu sayede, 800 voltluk elektrikli mimari ve daha süratli şarj üzere özellikler araçta yer alacak. Ayrıyeten otonom sürüş üzere gelişmiş sürüş yardım paketlerinin de araçta bulunabileceği söyleniyor. Son olarak elektrikli Golf’ün, mevcut ID.3 ve yakında gelecek ID.2’nin yanına yerleşerek şirketin elektrikli eser yelpazesine katılacağını belirtelim.

Bu ortada şu anki Golf 8’den de bahsetmeden geçmemek gerek. Volkswagen, mevcut modelin popülaritesini müdafaası için Avrupa Birliği’nin emisyon düzenlemelerine ahenk sağlayacak formda yenileneceğini söylüyor. Yani 2028’e kadar içten yanmalı motora sahip yeni bir Golf daha göreceğiz.

Important!  Yenilenen Tesla Model 3, Avrupa'ya Duyuruldu: Yenilikler ve Teknolojiler
Bir Periyot Kapanıyor: Volkswagen Golf’ün Büsbütün Elektrikli Olacağı Tarih Belirli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!