Bira Markası Heineken, Bilgisayar Kasası Olarak da Kullanılabilen Buzdolabı Duyurdu [Video]

featured
service

Hollandalı bira üretim markası Heineken, eşine az rastlanır bir işe imza attı. Şirket, özel olarak tasarladığı bir buzdolabı ile bilgisayar kasasını birleştirdi. Evet yanlış duymadınız. Heineken’in satışa sunulmayan enteresan eseri, tıpkı anda hem bilgisayar kasası hem de bira soğutmak için bir buzdolabı olarak kullanılabiliyor. Heineken, tarihin tahminen de en enteresan inovasyonlarından bir adedine imza atmış durumda.

Bir bilgisayar onlarca kesimden oluşur. Bu yüzden bilgisayar kasaları genelde büyüktür. Tüm bu karmaşıklığın içinden çıkmayı başaran Heineken, kasanın içine NVIDIA GeForce GTX 1650 ekran kartı, 16 GB DDR4 RAM ve AMD Ryzen 7 5700G işlemciyi çalıştıran bir anakart yerleştirmeyi başardı. Ortaya çıkan yüksek sıcaklığa karşın kasanın içine koyulan biralar, bilgisayar tam güçte çalışırken 3-6 santigrat derecede sabit kalıyorlar. Heineken, bilgisayar boştayken bira sıcaklığının 0-2 santigrat derecede kalacağını söyledi.

Heineken’in bilgisayar-buzdolabı hibriti işte bu türlü görünüyor:

296c3177f5d3d8d3c22d137a898fbee92716a272

Tek bir eserde hem bilgisayar hem de buzdolabı özelliği sunmak, pek de kolay bir şey değil. Hususla ilgili açıklamalar yapan üst seviye Heineken yöneticilerinden Andrey Tyukavkin, eserin tüm elektronik yapısını yeniden inşa etmek zorunda kaldıklarını söyledi. Bu ortada; Tyukavkin’e nazaran tasarım takımı, bu konsept eseri bir kere daha elden geçirse, kimi iyileştirmeler de yapabilirler. Buradan; bilgisayar-buzdolabı hibritinin iyileştirmeye açık olduğunu belirtiyor.

Heineken’in “TH3 G4M1NG FR1DG3” olarak isimlendirdiği eserin şu an için piyasaya sürülmesi beklenmiyor. Lakin ilerleyen devirlerde ne olur bilinmez. Andrey Tyukavkin, hibrit eserin ikinci versiyonu ile ilgili birtakım fikirleri olduğunu anlatmış olsa da bunların yapılıp yapılmayacağı şimdilik gizemini koruyor. Bu farklı konseptin bir gün hayatımızın bir kesimi haline gelip gelmeyeceğini görmek için beklememiz gerekecek.

TH3 G4M1NG FR1DG3 için hazırlanan tanıtım görüntüsü:

Important!  Apple, Touch Bar’lı 6 Yıllık MacBook Pro’ları “Hurdaya” Çıkardı
Bira Markası Heineken, Bilgisayar Kasası Olarak da Kullanılabilen Buzdolabı Duyurdu [Video]

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bildirimleri Etkinleştir OK Hayır, teşekkürler