BIST şirketlerinden güncel haberler

featured
service

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Cosmos Yatırım Holding A.Ş. (COSMO)

Cosmos Yatırım Holding’in bağlı ortaklığı Cosmos Mühendislik yurt içi müşterisi ile endüstriyel bir tesisin elektrik ve mekanik işlerine yönelik yeni bir taahhüt sözleşmesi imzaladı. Sözleşmenin toplam bedeli 13.295.406,69 TL (KDV hariç) ve 544.667,72 USD (KDV hariç) olarak açıklandı.

Kafein Yazılım (KFEIN)

Kafein Yazılım, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ile Veri Tabanı Aktiviteleri İzleme ve Önleme Ürünü “Dataskope” ve Test Verisi Yönetimi Ürününün “Test Data Management (TDM)” başta olmak üzere, şirketin veri güvenliği ve yönetişimi ürün/hizmetlerine ilişkin satın alma sözleşmesi imzaladı. Sözleşme kapsamında müşteri, 5 yıl boyunca sipariş usulü ile ürün kullanımlarını ve hizmetleri ihtiyaç doğrultusunda genişletme hakkına sahip olacak.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. (GSRAY)

Galatasaray, Puma Spor Giyim Sanayi A.Ş. ile 2024/2025 futbol sezonunun başlayacağı tarih olan 01.07.2024 tarihinden itibaren başlayacak ve 2028/2029 Futbol sezonunun sona erme tarihi olan 30.06.2029 tarihinde sona erecek ve 5 (beş) futbol sezonu için geçerli olacak bir Sponsorluk ve Lisans Sözleşmesi imzaladı.

Puma, işbu Sponsorluk ve Lisans Sözleşmesi kapsamında şirkete toplamda net 25.000.000 euro tutarında bir sabit ödeme, sportif başarıya dayalı oluşturulmuş olan prim ve ödül sistemine uygun olarak prim ödemesi ve bunların dışında ayrıca Puma tarafından satışı yapılacak olan şirketin lisanslı ürünleri üzerinden hesaplanacak tutarda telif ödemesi yapacak.

Smartiks Yazılım A.Ş. (SMART)

Smartiks Yazılım, stratejik ve finansal olanakların değerlendirilmesi hususunda yerli ve yabancı yatırım firmaları ile yatırım amaçlı görüşmeler başladığını duyurdu.

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ULUUN)

Ulusoy Un, şirket ortaklarından Nevin Ulusoy ve Onur Erhan Ulusoy tarafından şirkete gönderilen yazıya göre; Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kaydında olan ancak borsada işlem görmeyen statüdeki pay senetlerinden Nevin Ulusoy’a ait 4.500.000 adet C Grubu, Onur Erhan Ulusoy’a ait 4.500.000 adet C Grubu payın borsada işlem gören niteliğe dönüştürülmesi başvurunun SPK tarafından onaylandığı duyurulmuştu.

Important!  Şaşırtan tahmin: Apple'ın piyasa değeri daha fazla yükselmeyecek

Nevin Ulusoy ve Onur Erhan Ulusoy’a ait söz konusu 1 TL nominal bedelli toplam 9.000.000 adet payın, pay başına 29,12 TL bedelle toplam 262.080.000 TL’ye kurumsal yatırımcıya satışının yapıldığı bildirildi.

Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALFAS)

Alfa Solar, enerji sektöründe faaliyet gösteren bir yazılım şirketinin paylarının bir kısmının, 12,5 milyon dolar bedelle alınması kapsamında görüşmelere başladığını açıkladı.

Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BVSAN)

Bülbüloğlu Vinç, %85’ine sahip olduğu Bülbüloğlu Çelik’in 413.000 dolar bedelli sipariş aldığını duyurdu.

Cw Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE)

CW Enerji, halka arzdan elde edilen fonun 862 milyon TL’sinin işletme sermayesinin güçlendirilmesinde, 90,8 milyon TL’sinin yatırım ve modernizasyon harcamalarında, 135,5 milyon TL’sinin depolama alanlarının genişletilmesinde, 117,5 milyon TL’sinin finansal maliyetlerin azaltılmasında, 31,9 milyon TL’sinin ise arazi satın alımlarında kullanıldığını açıkladı.

Gelecek Varlık Yönetimi A.Ş. (GLCVY)

Gelecek Varlık Yönetimi, Yapı Kredi’nin gerçekleştirdiği tahsili gecikmiş alacak satışında toplam 960,2 milyon TL anaparaya sahip 5 bireysel portföyün ihalesini kazanması sonrasında devir işlemlerinin tamamlandığını bildirdi.

Halkbank (HALKB)

Halkbank, İçişleri Bakanlığı’nın suç örgütü lideri olmakla suçladığı ve tutuklu bulunan şahsa veya ortağı olduğu şirketlere 700 milyon TL kredi kullandırıldığı haberinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (ZOREN)

Zorlu Enerji, sermaye artırımından elde edilen fonun 1,4 milyon TL’sinin muaccel alacağın mahsubunda, 617,3 milyon TL’sinin finansal borç ödemesinde, 371,4 milyon TL’sinin ticari borç ödemesinde, 100 milyon TL’sinin enerji ve üretim dağıtım yatırımlarında kullanıldığını açıkladı.

VBTS kapsamına alınan hisseler

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında IDEAS ve KFEIN payları 21/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Important!  Araba Şirketlerinin Bilgilerimizi Çatır Çatır Sattığı Ortaya Çıktı: Seks Hayatınızı Takip Eden Bile Var!

RODRG payları 21/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle SNPAM payında 21/11/2023 tarihinden itibaren 1 ay süreyle “Depo Şartı” tedbiri uygulanacak. SNPAM payında halihazırda uygulanmakta olan “Emir Paketi” tedbiri de 20/12/2023 tarihine (seans sonuna) kadar uzatıldı.

Hisse senetlerinin borsa verileri, adil değeri, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan kazançlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

BIST şirketlerinden güncel haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!