Bitcoin stratejisi MicroStrategy’nin performansını artırdı, teknoloji devlerini geride bıraktı

service

MicroStrategy’nin yenilikçi Bitcoin stratejisi, bu yıl % 213’lük bir artışla hisse senedi performansında önemli bir artışa yol açtı. CEO Michael Saylor, Fox Business’a verdiği bir röportajda, bu etkileyici büyüme için şirketin Bitcoin varlıklarını kredilendirdi. Şirket geçtiğimiz günlerde portföyüne 5,3 milyon dolar değerinde 155 Bitcoin daha ekleyerek Bitcoin alımının üç yılını kutladı.

Firma şu anda coin başına ortalama 29,586 $ fiyatla satın alınmış toplam 158,400 Bitcoin’e sahip. Yalnızca üçüncü çeyrekte MicroStrategy, her biri ortalama 27.531 $ maliyetle 6.067 Bitcoin satın aldı. Bugün itibariyle Bitcoin, 2023 yılı boyunca değerinde %70’lik bir artış gördükten sonra yaklaşık 35.000 $’dan işlem görüyor.

Saylor ayrıca S&P 500‘ün bu yılki güçlü performansının yaklaşık %13’üne katkıda bulunan “Muhteşem Yedili “nin (Apple (NASDAQ:AAPL), Microsoft (NASDAQ:MSFT), Alphabet (NASDAQ:GOOGL), Amazon (NASDAQ:AMZN), Nvidia, Meta Platforms (NASDAQ:META) ve Tesla) altını çizdi. Bu teknoloji devleri arasında sadece Tesla, son üç aylık dosyalarına göre Bitcoin’e sahip. Buna rağmen MicroStrategy tüm bu şirketlerin getirilerinden daha iyi performans gösterdi.

CEO, enflasyon, yüksek faiz oranları ve teknoloji kaynaklı deflasyona karşı koyarak hissedar değerini artırmanın bir yolu olarak diğer şirketleri MicroStrategy’nin Bitcoin stratejisine benzer bir yaklaşım benimsemeye teşvik etti. Bu strateji, Bitcoin’i bilançolara dahil ederek maliyetli satın alma, hisse geri alımı, temettü ve borç döngüsünden kaçmayı içeriyor.

Saylor, yaklaşan 2024 yarılanması ve spot ETF’lerden gelen potansiyel talep artışı nedeniyle Bitcoin’in gelecekteki büyümesi konusunda iyimserliğini dile getirdi. Bitcoin’in olağanüstü performansını ve sermaye koruma potansiyelini, 2011’den 2023’e kadar %1,120,785’lik şaşırtıcı bir getiri gösteren bir varlık sınıfı toplam getiri grafiği ile sergiledi.

CEO’nun Bitcoin konusundaki yükseliş tutumu, sermaye büyümesi potansiyelinin ötesine uzanıyor. Bitcoin’i yılda %40-50 oranında büyüyen bir yüksek teknoloji ağı ve sermayenin korunması için çok önemli bir araç olarak görüyor.

Important!  Dünyada Kaç Kişinin Kripto Para Sahibi Olduğu Açıklandı: On Binlerce Milyoner Var!

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bitcoin stratejisi MicroStrategy’nin performansını artırdı, teknoloji devlerini geride bıraktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!