BMW, Büsbütün Elektrikli Yeni Kuşak Araçlarının Nasıl Görüneceğini Paylaştı (2025’te Yollarda Olacaklar)

featured
service

100 yılı aşkın koca bir tarihe sahip olan BMW, hem konfor hem de performans için birbirinden üstün araçlar üretti. Kataloğu geniş olan şirket -i serisini saymazsak- bu vakte kadar daima performanslı motorlara sahip araçları önümüze koymuştu. Ancak tamamen elektrikli araçlara ne vakit odaklanacağı merak ediliyordu.

Bugün gerçekleştirdiği online Vision Neue Klasse etkinliğinde BMW, araba kataloğu için bir dönüm noktasında olduğunu belirtti ve Neue Klasse konsepti çatısı altında, büsbütün elektrikli yeni jenerasyon arabalarının nasıl görüneceğini gösterdi. Kimileri dizaynları beğenirken elbette eski modellere sarılanlar da oldu.

Neue Klasse konsepti, tüm yeni kuşak araçları içinde barındıracak.

3 serisinin segmentinde olacak olan yeni jenerasyon sedana baktığımızda böbrek ızgaraların genişlediğini görüyoruz. Kaputta ise BMW’nin köpekbalığı burnu diye isimlendirdiği bir tasarım var. Ayrıyeten ön tarafa baktığımızda araca sportiflik katan bir difüzör görmek de mümkün. Bunun haricinde 21 inçlik jantlar göze çarpıyor. Son olarak aracın BMW olduğunu gösteren tasarım çizgilerini de dışta görmek mümkün.

eb439a52640553314b0b08170124a2da01764f05

İç taraf da tıpkı halde sade tasarlanmış. Her şeyin dijitalleştirildiği aracın içinde mekanik düğmeler bulunmuyor. Ön cam boyunca uzanan ekran, iDrive arayüzünün yeni kuşağı “Panoramic Vision’a” mesken sahipliği yapıyor. Bu ekrandaki aksiyonlarımızı direksiyon üstündeki dokunmatik alanlardan gerçekleştiriyoruz.

ab6d3ecdf18550b988337585889850b388d0edf6

Yeni kuşak araçlarda BMW, yüzde 20 daha verimli bataryalar kullanarak kendi sınıfındaki araçlara nazaran yüzde 30’a varan menzil avantajına ulaşacak. Aracın menzili hakkında bir şey belirtilmemiş olsa da 1.000 km üzere bir menzile sahip olması bekleniyor. Neue Klasse, BMW’nin yeni kuşak elektrikli araç platformu olacağından ismini ilerleyen vakitte sık duyacağız. Sizin bu bahisteki görüşleriniz neler?

Important!  Xbox'un Yeni Atılımı El Konsolu Segmentine Giriş
BMW, Büsbütün Elektrikli Yeni Kuşak Araçlarının Nasıl Görüneceğini Paylaştı (2025’te Yollarda Olacaklar)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!