Borsa İstanbul güne hafif pozitif başladı

service

Investing.com – BIST 100 endeksi güne %0,35 oranında kısmi bir artışla 7.962,6 puandan başladı.

BIST 100, dünkü işlemlerde %2,2 oranında düşüşle günü 7.934 puandan kapattı ve düşüş serisini 4. işlem gününe taşıdı. Endeks, ayrıca yaklaşık bir ay sonra ilk kez 8.000 puanın altına sarktı. Endeks, ayrıca dolar bazında da 285 doların altına geriledi.

BIST 100’de dün 85 hisse değer kaybı görürken 15 hisse yükseldi. Günlük işlem hacmi 115,7 milyar TL olarak gerçekleşti. Bu hacim, toplam hacmin %76’sını oluşturdu.

BIST 100’de bugün güne alıcılı başlayan sektörler arasında turizm, kobi ve sigorta ilk sıralarda yer aldı. Borsada ekside açılan sektör bulunmazken yükseliş kısıtlı kalırken spor, teknoloji ve faktöring en az yükselişe sahipti. Bankalar ve holding sektörü de güne %0,5’in altında düşük oranlı bir yükselişle başladı.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisseler

BIST 100 endeksine dahil hisseler arasında OTKAR, SMRTG, ULKER, KOZAA ve ZOREN güne artıda başlayan sektörlerin başında yer aldı.

SKBNK, AKFYE, DOHOL, IPEKE ve AKSA payları ise güne satıcılı başlayan hisseler arasında ilk sıralarda yer aldı.

Borsa İstanbul genelinde MAALT, TUCLK, DOFER, MEKAG ve MRSHL payları güne tavan fiyatından başladı. Açılışta en çok düşen hisseler ise TETMT, HATSN, BTCIM, BSOKE ve TARKM oldu.

Yurt dışı piyasalarında ABD endeksleri dünkü işlemlerde alıcılı seyretti. Asya endeksleri de sabah saatlerinde pozitif seyrederken Avrupa endeksleri de artıda açılış gerçekleştirdi.

Hisse senetlerinin borsa verileri, adil değeri, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan kazançlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Important!  Detaylar paylaşıldı: AK Parti 'kripto varlık' için mevzuat hazırlıyor!
Borsa İstanbul güne hafif pozitif başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bildirimleri Etkinleştir OK Hayır, teşekkürler