Borsa İstanbul güne yükselişle başladı

featured
service

Investing.com – BIST 100 endeksi güne %1,36 yükselişle 8.304,81 puandan başladı.

BIST 100 dünkü işlemlerde özellikle kapanışa doğru gelen satışlarla günü %3,21 düşüşle 8.193 puandan kapattı. BIST 100, dolar bazında dün 295 dolar bandına kadar geriledikten sonra bugünkü pozitif açılışla 300 dolar sınırına kadar yükseldi.

Dünkü satışların arından endekste sadece 9 hisse günü artıda kapatabildi. 91 hissede ise değer kaybı görüldü. BIST 100’ün günlük işlem hacmi toplam hacmin %72’üne denk gelerek 135,66 milyar TL olarak gerçekleşti.

Pozitif açılış görülen Borsa İstanbul’da ulaştırma, baskı, mineral ürünleri ve elektrik, güne pozitif başlayan hisselerin başında yer aldı. Açılışta ekside kalan sektör bulunmazken en düşük talep görenler teknoloji ve spor sektörü oldu.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisseler

BIST 100 endeksine dahil hisseler arasında; SOKM, BRSAN, YEOTK, KAYSE ve ZOREN, ilk işlemlerde en çok yükselen hisseler oldu. Dün pozitif hareket eden ASELS ve OTKAR payları, bugün BIST 100’de güne satıcılı başlayan hisseler oldu.

Borsa İstanbul geneli kontrol edildiğinde BFREN, TARKM, DMRGD ve HATSN paylarının güne tavan fiyatından başladığı görüldü. TETMT, ATATP ve ERSU payları ise güne %5 bandında düşüşle en çok gerileyen hisseler olarak başladı.

Yurt dışı piyasalarında ABD endeksleri, dün güne ekside başlamasına rağmen kapanışta artıda kaldı. Asya’da Çin endekslerinin negatif seyrettiği görülürken piyasanın geri kalanında yükseliş hakimdi. Avrupa borsaları da bugün güne artıda başladı.

Hisse senetlerinin borsa verileri, adil değeri, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan kazançlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Important!  Detaylar paylaşıldı: AK Parti 'kripto varlık' için mevzuat hazırlıyor!
Borsa İstanbul güne yükselişle başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bildirimleri Etkinleştir OK Hayır, teşekkürler