ChatGPT kan kaybetmeye devam ediyor

featured
service
chatgpt kan kaybetmeye devam ediyor168591 0 Tahlil firması Similarweb’e nazaran, OpenAI tarafından kasım ayında piyasaya sürülen son derece tanınan yapay zekâ sohbet robotu ChatGPT’nin aylık web sitesi ziyaretleri ağustos ayında üst üste üçüncü ay düşüş gösterdi. ChatGPT için kan kaybı devam ediyor olsa da düşüşün sona ermekte olduğuna dair işaretler de var.

ChatGPT kan kaybetmeye devam ediyor

ChatGPT web sitesine yapılan dünya çapındaki masaüstü ve taşınabilir web sitesi ziyaretleri, evvelki iki ayın her birindeki yaklaşık yüzde 10’luk düşüşün akabinde ağustos ayında yüzde 3,2 azalarak 1,43 milyara geriledi. Ziyaretçilerin web sitesinde geçirdikleri müddet de mart ayından bu yana aylık bazda düşüş gösterdi. Kullanıcılar ağustos ayında sitede ortalama geçirdikleri mühlet 8,7 dakikadan 7 dakikaya geriledi.

Öte yandan ChatGPT için âlâ şeyler de var. Ağustos datalarına nazaran dünya genelindeki tekil ziyaretçi sayısı 180 milyondan 180,5 milyona yükseldi. Bununla birlikte eylül ayında okulların açılması ChatGPT’nin trafiğine ve kullanımına yardımcı olabilir. Ayrıyeten birtakım okullar direkt ChatGPT kullanımını benimsemeye bile başladı. Trafik artışının bir öteki emaresi de okulların başladığı ABD’deki hafif artış.

ChatGPT, kodlamadan öğrencilerin ödevine kadar günlük misyonlarda üretken yapay zekanın çılgınca kullanılmasına yol açtı ve lansmanından iki ay sonra Ocak ayında aylık 100 milyon faal kullanıcıya ulaştı. ChatGPT, Meta’nın Threads uygulaması faaliyete geçmeden evvel şimdiye kadar en süratli büyüyen tüketici uygulamasıydı ve şu anda dünyanın en düzgün 30 web sitesinden biri pozisyonunda. Son olarak, OpenAI ayrıyeten ChatGPT’nin Android ve iOS uygulamasını da yayınladı. Trafik düşüşünün bir kısmı da buraya atfedilebilir.

Important!  ChatGPT^nin, her 20 sorgu için yarım litre su "içtiğini" biliyor musunuz?
ChatGPT kan kaybetmeye devam ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bildirimleri Etkinleştir OK Hayır, teşekkürler