Çin Seddi’ne dev düşmen ordularının veremediği zararı, 2 inşaat işçisi vermeyi “başardı”

featured
service

Çin Seddi yüzyıllar boyunca yağmacı göçebe kabileleri Çin topraklarından uzaklaştırdı. Ancak dev orduları durdurmayı başaran bu devasa yapı, günümüz inşaatçılarını durdurmak için kâfi olamamış üzere görünüyor. Çin Seddi’nin küçük bir kısmı, anıtın onarımında kestirme bir yol arayan inşaat personelleri tarafından önemli halde hasar gördü.

Devlete ilişkin China Daily gazetesinin haberine nazaran, Shanxi eyaletinin merkezindeki Youyu yakınlarında Çin Seddi’nin bir kısmında makine kullanarak bir gedik açan iki kişi tutuklandı. Mahallî polis, 24 Ağustos’ta hasar ihbarı aldıktan sonra ikiliyi kültürel bir kalıntıyı tahrip etmekle suçladı. Şüpheliler, hasarlı duvardan komşu Horinger İlçesine giden bir müsaade takibi ile yakalandı.

22 aYhS

Çin Seddi, kuzey Çin boyunca 20.000 kilometreden büyük bir alana yayılan bir dizi antik duvar ve savunma yapısının tamamında verilen isim. Çin İmparatorluğu’nu kuzeydeki göçebe kabilelerin istilalarına karşı savunmaya yönelik askeri bir projenin kesimi olarak, MÖ 3. yüzyıldan MS 17. yüzyıla kadar, yüzyıllar boyunca daima olarak inşa edildi. Büyük tarihi ve mimari ehemmiyeti göz önüne alınarak, 1987 yılında UNESCO Dünya Mirası Alanı haline geldi.

Important!  Google ChatGPT 4 rakibi yapay zekâsının çıkışını erteledi!
Çin Seddi’ne dev düşmen ordularının veremediği zararı, 2 inşaat işçisi vermeyi “başardı”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!