Dünyaca Ünlü Analiste Nazaran “En Kıymetli iPhone 15”, En Çok Satan iPhone 15 Olacak: Tamam da Niçin?

featured
service

iPhone 15 ailesi ile tanışacağımız günlere artık yalnızca birkaç hafta uzaktayız. Geçtiğimiz gün internet sitesindeki “Etkinlikler” kısmını güncelleyen Apple, iPhone 15 ailesini 12 Eylül‘de tanıtacağını resmen duyurdu. Hal bu türlü olunca Apple hayranları, daha şimdiden büyük bir heyecana kapılmış durumdalar. Gelen son haberler ise bu heyecanı biraz daha artıracak türden.

Deneyimli Apple analistlerinden olan Ming-Chi Kuo, Apple’ın iPhone 15 ailesi ile ilgili kimi beklentilerini açıkladı. Kuo’nun açıklamasına nazaran Apple, bu yıl en çok iPhone 15 Pro Max’ten ümitli. Kuo’ya nazaran Apple, iPhone 15 Pro Max satışlarının, serinin tüm satışlarının yüzde 35 ila yüzde 40’ına denk geleceğini düşünüyor. Analiste nazaran iPhone 15 Pro Max satışları, iPhone 14 Pro Max satışlarından yüzde 10 kadar daha fazla olacak.

Peki neden?

54630d5f3e2d01d00dceb034211e4be51824c859

iPhone 15 Pro Max ile ilgili geçmişte yaşanan sızıntılar, şirketin bu modelde bir periskop kamera tercih edeceğini ortaya koydu. İşte Ming-Chi Kuo da bu noktaya parmak basıyor. Analiste nazaran Apple, iPhone 15 Pro Max’e bugüne kadarki en yeterli periskop kamerasıyı yerleştirecek. Bu da tüketicilerin, bu akıllı telefona olan ilgisini artıracak. Tabi satışlar da buna paralel olarak artacak. Pekala Apple, iPhone 15 Pro Max’te nasıl bir periskop kameraya yer verilecek?

İddialara nazaran iPhone 15 Pro Max, 5x yahut 6x optik yakınlaştırma dayanağına sahip bir periskop kamera ile gelecek. Mevcut modellerdeki 3x optik yakınlaştırma düzeyini düşündüğümüzde, bu kıymetli bir uygunlaştırma. Periskop kamerada kullanılacak merceğin, başkalarına kıyasla 4 kat kıymetli olacağını da söz eden Ming-Chi Kuo’ya nazaran bu durum, iPhone 15 Pro Max fiyatında artışa da yol açacak. Analist, bu yıl yalnızca iPhone 15 Pro Max’te göreceğimiz periskop kameranın gelecek yıl standart iPhone 16 Pro’da da bulunacağını söylüyor. Tüm bu söylentiler, 12 Eylül’de netleşecek.

Important!  Huawei MatePad Pro 11 (2024) tanıtıldı
Dünyaca Ünlü Analiste Nazaran “En Kıymetli iPhone 15”, En Çok Satan iPhone 15 Olacak: Tamam da Niçin?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!