Dünyada en çok kullanılan emojiler açıklandı: Türkiye en çok hangi emojiyi tercih ediyor?

featured
service

Crossword-Solver isimli web sitesinin emojilere ilişkin araştırmasına göre, kullanıma sunulan 3 binden fazla emoji bulunuyor. Binlerce emoji bulunsa da bazıları kullanıcılar tarafından daha fazla tercih ediliyor.

En fazla kullanılan emojiler listesinde ilk 2 sırada sevinç gözyaşlarıyla gülen yüz ve kalp emojileri yer alıyor. Sevinç gözyaşlarıyla gülen yüz emojisi, 75 ülkede en fazla kullanılan emoji olarak öne çıkıyor.

TÜRKİYE’DE EN ÇOK HANGİ EMOJİ TERCİH EDİLİYOR?

Türkiye’de de en fazla sevinç gözyaşlarıyla gülen yüz emojisi tercih ediliyor. Bu emoji, çoğu ülkede zirvede yer alsa da en fazla kullanılan emojiler bazı ülkelerde değişiklik gösteriyor.

yeni proje 2023 07 17t135018 5E8z

Örneğin, Birleşik Krallık’ta kalp, Hindistan’da birleşen eller (dua eden eller), Suudi Arabistan’da beyaz kalp, İsviçre’de ülke bayrağı emojisi daha fazla kullanılıyor.

ABD’DE EN FAZLA KULLANILAN EMOJİLER EYALETLER ARASI FARKLILIK GÖSTERİYOR

ABD’de en fazla kullanılan emojiler eyaletler arası farklılık gösteriyor. Washington’da yeşil kare emojisi ilk sırada yer alırken Arizona’da en fazla ateş emojisi tercih ediliyor.

ABD’de Twitter üzerinden yapılan her 10 bin paylaşımın 239’unda sevinç gözyaşlarıyla gülen yüz, 179’unda yeşil kare, 148’inde sarı kare emojisinin yer aldığı belirlendi.

Araştırmada, emojilerin dünyanın her yerinde kullanılmasına rağmen bazı noktalarda evrensel bir dil olmadığı, bir ülkede normal sayılabilecek bir emojinin farklı bir ülkede çeşitli olumsuz anlamlar içerebileceği belirtiliyor.

Important!  Türk Astrofizikçisi Dr. Umut Yıldız, NASA'dan Ayrıldığını Gururla Açıkladı
Dünyada en çok kullanılan emojiler açıklandı: Türkiye en çok hangi emojiyi tercih ediyor?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!