Elon Musk, Twitter’ı Bankaya Dönüştürüyor: Kripto Para Borsası Olarak da Hizmet Verecek!

featured
service

44 milyar dolar karşılığında Elon Musk tarafından satın alınan dünyanın en büyük mikroblog platformu X -namıdiğer Twitter- ile ilgili çok değerli bir gelişme yaşandı. Musk, X ile ödemeler yapılabilmesini sağlamak hedefiyle ABD’nin bir eyaletinde daha lisans aldı. Artık 7 eyalette lisans sahibi olan X, yakında evvel tüm ABD’de sonra da global pazarlarda bir ödeme sağlayıcı haline gelecek üzere görünüyor. Pekala tüm bunlar tam olarak ne demek?

Aslına bakacak olursak; Elon Musk’ın yılbaşından beri ödeme sağlayıcı lisansı almak için çabaladığı iddia ediliyordu. Gelen son haberler, bu tezlerin doğruluğunu gözler önüne seriyor. Alınan lisanslar, X’in PayPal yahut ülkemizde daha uygun tanınan Papara‘ya dönüşmesini sağlayacak. Üstelik mevzuya aşina kaynaklara nazaran Musk ve takımı, yalnızca prestiji (dolar, euro, Türk lirası vb.) para üniteleri için çalışmıyor

X, kripto para borsası olarak da kullanılabilir!

fc29d681deea9a9a9183e3e9a0726b6b60976e9e

*Lisansların alındığı eyaletlerin listesi.

Financial Times, Ocak 2023’te servis ettiği bir haberde, Elon Musk’ın planlarının prestiji para ünitelerinden öte olduğunu söylemişti. Tezlere nazaran Musk, en başından beri kripto para piyasalarını da bünyesine alan bir sistem üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Aslında; bu şaşırtan değil zira Elon Musk’ın kripto paralara sıcak baktığı ve büyük bir Dogecoin (DOGE) balinası olduğu zaten biliniyor. Gelecekte, X aracılığıyla kripto para alım-satım süreçleri de yapacağız üzere görünüyor.

Elon Musk, X’in ödeme aracı haline dönüşmesi için vites artırmış olsa da bunların kolay işler olmadığını belirtelim. Bilindiği üzere, PayPal Türkiye’de kullanılamıyor. Bunun neden, BDDK ile uyuşmazlık yaşamış olması. Misal bir durum X için de yaşanabilir. Şayet X, bir ödeme sağlayıcısı olarak Türkiye’de lisans almazsa, hizmetlerinden faydalanmamız söz konusu olmayacaktır. Tüm bunlar, vakit içinde netleşecek olan şeyler.

Important!  Dilan ve Engin Polat'ın parası nerede?
Elon Musk, Twitter’ı Bankaya Dönüştürüyor: Kripto Para Borsası Olarak da Hizmet Verecek!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bildirimleri Etkinleştir OK Hayır, teşekkürler