Elon Musk, Twitter’ın reklam gelirlerinin %50 düştüğünü açıkladı

featured
service

Musk, “Başka herhangi bir lükse sahip olmadan önce pozitif nakit akışına ulaşmamız gerekiyor” dedi.

Kabul, Twitter’ın reklam geliri paylaşım programının bir avuç aşırı sağcı da dahil olmak üzere bazı yaratıcılara ödeme yapmaya başladığı hafta geldi. Cuma günü Musk, sosyal ağın bu hafta bir ara “tüm zamanların en yüksek cihaz kullanıcı saniyesi kullanımını” görebileceğini de iddia etti.

Ayrıca daha önce, ekim ayında devralmasının ardından platformdan ayrılan neredeyse tüm reklamverenlerin “ya geri döndüğünü” ya da “geri geleceklerini söylediklerini” söylemişti.

Elon Musk, Twitter’ın reklam gelirlerinin %50 düştüğünü açıkladı

Araştırma şirketi Sensor Tower’ın Bloomberg ile paylaştığı bir tahmine göre, reklam harcamaları bu yılın başlarındaki iki aylık dönemde %89 düşerek 7,6 milyon dolara geriledi. Reuters’e göre Twitter, Musk’ın 44 milyar dolara özel olarak satın aldığında şirketin üstlendiği borç nedeniyle yıllık yaklaşık 1,5 milyar dolar faiz ödüyor.

Bu, Musk’ın geçen yıl aldığı agresif maliyet azaltıcı önlemlerin şirketi sağlam bir mali temele oturtmaya yetmediğinin son işareti. Ayrıca, şirketin yeni atanan CEO’su Linda Yaccarino’nun Twitter’ın reklam tabanını yeniden inşa etmek için çalışırken onun için biçilmiş kaftan olduğunu gösteriyor.

Important!  Fon vurgunu davasında mahkemeden flaş karar
Elon Musk, Twitter’ın reklam gelirlerinin %50 düştüğünü açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!