Elon Musk’un Neuralink Projesi İle İlk İnsan Denemesi!

featured
service

Elon Musk’un girişimleri arasında yer alan Neuralink projesi, bir insana ilk kez beyin implantı takılarak testlere başlandığını duyurdu. 29 Ocak 2024’te gerçekleşen bu olay, Telepathy adlı çipin insan beynine takılmasıyla ilgili bir dönüm noktasını temsil ediyor. Telepathy, adından da anlaşılacağı üzere telepati yeteneği kazandırmayı amaçlayan bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor.

Neuralink ve Riskli Yatırım Alanındaki Başarısı!

Neuralink, riskli bir yatırım grubunda yer almasına rağmen, San Francisco merkezli bir VC firması olan Founders Fund tarafından 280 milyon dolarlık bir Seri D fonlama ile desteklenmiştir. Peter Thiel’in kurduğu Founders Fund, Neuralink’in potansiyelini görmüş ve bu alandaki ilerlemesine önemli bir finansal katkı sağlamıştır.

Elon Musk'ın şirketi Neuralink ilk insan denemesi onayını aldı: Beyin çipi  için deneyler başlıyor

Neuralink’in Hedefleri ve İnsanlık İçin Önemi!

Neuralink, beyin-bilgisayar arayüzü (BCI – Brain Computer Interface) teknolojisi üzerine çalışarak, felç, Alzheimer, Parkinson gibi nörolojik bozuklukları olan bireylerin yaşam kalitesini artırmayı hedeflemektedir. Kablosuz ve internete bağlanabilen çip, beyin ve bilgisayar arasında yüksek bant genişliği ile iletişim kurmayı amaçlamaktadır. Bu girişimler, insanların kaybettikleri fonksiyonlarını geri kazanmalarına yönelik umut verici bir çözüm sunmaktadır.

Bu önemli gelişmeleri ve daha fazlasını takip etmek için https://cyber.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Important!  Elon Musk ve Eğitim: Geleceğin Üniversitesi Nasıl Olacak
Elon Musk’un Neuralink Projesi İle İlk İnsan Denemesi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!