Elon Musk’un uydu interneti Starlink’in kazancı belli oldu

featured
service
elon musk un uydu interneti starlink in kazanci belli oldu168776 0 Elon Musk’ın önderliğinde SpaceX’in uydu tabanlı genişbant internet hizmeti Starlink, her geçen periyot global kapsamını yeni fırlatılan uydularla birlikte geliştiriyor. Starlink hizmetinin ne kadar gelir elde ettiği ise SpaceX tarafından açıklanmıyordu. Lakin The Wall Street Journal tarafından görüntülenen evraklara nazaran, 2022 yılında Starlink’in ne kadar kazandığı ortaya çıkartıldı.

Starlink amaçlarından çok uzakta

TWSJ’ye nazaran SpaceX’in uydu internet hizmeti Starlink geçen yıl 1,4 milyar dolar gelir elde etti. Journal’a nazaran bu rakam 2021’de 222 milyon dolardı ancak özgün projeksiyonlarının yaklaşık 11 milyar dolar altında kaldı. Bununla birlikte SpaceX yöneticisi Jonathan Hofeller, katıldığı bir konferansta Starlink’in uydu antenlerini üretmek için artık ziyan etmediklerini söyledi.

Elon Musk‘ın kurduğu şirket 2015 yılında yatırımcılara yaptığı bir sunumda Starlink’in 2022 yılında 12 milyar dolar gelir ve 7 milyar dolar faaliyet kârı elde edeceğini öngörmüştü. Sunuma nazaran SpaceX ayrıyeten kısmın 2022 yılı sonunda 20 milyon aboneye sahip olacağını öngörüyordu. Bunun yerine, geçen yılın sonunda Starlink’in sadece 1 milyondan fazla etkin abonesi bulunuyordu. An itibariyle abone sayısının 1,5 milyondan fazla olduğu kestirim ediliyor.

Bununla birlikte Starlink’in uydu sayısı daima olarak yükselmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ayın sonlarında SpaceX, Falcon 9 roketi aracılığıyla yaptığı fırlatma ile yörüngedeki Starlink uydu sayısını 5.000’in üzerine çıkardı.

Important!  Elon Musk'un Neuralink Projesi İle İlk İnsan Denemesi!
Elon Musk’un uydu interneti Starlink’in kazancı belli oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!