Erdal Beşikçioğlu’dan Behzat Ç. Dizisi İçin Netflix’e Dava

featured
service

Türkiye’nin en sevilen dizileri ortasında yer alan Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Dizinin başrolü olarak hafızalarımıza kazınan Erdal Beşikçioğlu, bu dizi nedeniyle Netflix’e dava açtı. Beşikçioğlu, Netflix’ten 160 bin TL tazminat talep ediyor.

Geçmişte televizyon kanallarında yayınlanan Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, bir mühlet evvel Netflix’e eklendi. Kullanıcılar, bu efsaneleşmiş diziye Netflix üzerinden erişebildiler. İşte Beşikçioğlu, bunun müsaadesiz bir halde yapıldığını tez ediyor. İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde açılan davanın nasıl sonuçlanacağı merak konusu.

Erdal Beşikçioğlu, yalnızca televizyon kanalı için yayın müsaadesi vermiş

3597058699ad9fb9fb9d9fc319d0553598722a63

Konuyla ilgili açıklamalar, Erdal Beşikçioğlu’nu temsil eden avukatlar Ergin Akçay ile Levent Polat tarafından yapıldı. Yapılan açıklamalarda, “Erdal Beşikçioğlu, dizinin sadece televizyon kanalında yayınlanmasına müsaade vermişti. Müvekkilin, maddi ve manevi ziyanı giderilmelidir.” halinde konuşuldu. Beşikçioğlu’nun toplumsal medya hesaplarına baktığımızda, bahisle ilgili rastgele bir açıklama göremiyoruz.

Netflix, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisini hizmet verdiği neredeyse bütün ülkelerde yayınladı. Bu bağlamda; 200 civarı ülkede gösterilen dizi, bundan yıllar evvel platformdan kaldırıldı. Beşikçioğlu’nun neden artık harekete geçtiği, Netflix’in bununla ilgili neler yapacağı bilinmiyor.

Important!  Cem Yılmaz'ın Yeni Netflix Sineması "Do Not Disturb"den Birinci Fragman Geldi
Erdal Beşikçioğlu’dan Behzat Ç. Dizisi İçin Netflix’e Dava

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!