Frankenstein’dan İlham Alan Yerli Netflix Dizisi Yaratılan’dan Fragman Geldi [Video]

featured
service

Babam ve Oğlum, Dedemin İnsanları ve Issız Adam üzere başarılı sinemaların ardındaki isim Çağan Irmak, artık de Netflix’te yayınlanacak yepisyeni bir diziyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. “Yaratılan” ismi verilen diziden bugün tanıtım fragmanı paylaşıldı.

Yaratılan dizisi, 1818’de yayınlanan ve vakitle gotik edebiyatın en ünlü yapıtlarından biri hâline gelen Marry Shelley imzalı Frankenstein romanından ilham alıyor.

Yaratılan dizisinin tanıtım fragmanı

Netflix’e nazaran Yaratılan, insanoğlunun en temel meselelerinden biri olan “ölüm ve sonrasına” odaklanacak. Platform, izleyicileri 1900’lü yılların başında Bursa’dan İstanbul’a uzanan bir hikayeye götürecek üretimin konusunu şöyle açıklıyor:

Maceraperest, asi, heyecanlı ve zekası vücuduna sığmayan genç tıp talebesi Ziya’nın en büyük dileği, çok düzgün bir tabip olup tıbbın deva bulamadığı birçok salgın hastalığa derman olabilmektir. İstanbul’da tanıştığı meczupluk ve dahilik ortasında duran doktor İhsan, onu bu dünyada anlayabilen tek kişi olmuştur. Birbirini bulan bu iki eksantrik ve yaralı ruh, birlikte giriştikleri zımnî ve yasaklı deneyin bedellerini ağır bir halde ödeyeceklerdir. Çünkü kodlarını çözmeye çalıştıkları kadim bir yazı onları adeta felaketin kapısına getirip bırakır.

Irmak’ın yazıp yönettiği Yaratılan’ın başrollerinde Erkan Kolçak Köstendil ve Taner Ölmez yer alıyor. Bu ikiliye ek olarak Engin Benli, Şifanur Gül, Bülent Şakrak, Sema Çeyrekbaşı, İhtilal Yakut, Şehsuvar Aktaş, Durul Bazan, Macit Koper, Ekremcan Arslandağ, Ümmü Putgül ve Şennur Nogaylar da takımda bulunuyor.

Yaratılan dizisi, 20 Ekim günü Netflix üzerinden bekleyenleriyle buluşacak.

 

 

Important!  Tahminen de Çıktığından ve Çıkacağından Haberinizin Bile Olmadığı, Ünlü Animelerin Live-Action Uyarlamaları
Frankenstein’dan İlham Alan Yerli Netflix Dizisi Yaratılan’dan Fragman Geldi [Video]

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!