Geliştiricilere kötü haber: Unity indirme başına ücret kesecek

featured
service
unity indirme basina ucret istiyor168767 0 Oyun dünyasının en değerli geliştirme motorlarından Unity, reaksiyon çekecek bir karara imza atıyor. Unity tabanlı oyunlar hazırlayan geliştiriciler, belli bir kar sonunu geçtikten sonra fiyat ödemek zorunda.

Unity Runtime Fee reaksiyon çekiyor

Unity tarafından duyurulan Unity Runtime Fee adındaki program, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren kullanıcı tarafından her indirme için fiyat kesintisini amaçlıyor. Firma her indirmenin Unity Runtime kurulumunu da yaptığı için bu türlü bir karar aldığını belirtiyor.

Kesintiler geliştiricilerin abonelik düzeyine nazaran değişecek. Unity Personal ve Unity Plus aboneleri 200 bin toplam indirme ve son 12 ayda 200 bin dolar gelir hududunu aştığında indirme başına 0.2$ ödeyecek.

Unity Pro aboneleri 0.15$ ile başlayacak ve toplam 1 milyon indirme ile son 12 ayda 1 milyon dolardan fazla gelir elde ettiklerinde indirme başına 0.02$ ödeyecek. Unity Enterprise aboneleri ise 0.125$’dan başlayarak 0.01$’a kadar gidecek.

Geliştirici dünyası karara hayli reaksiyonlu. Hiç kimseye sormadan alınan bu kararın bilhassa hayır kurumları için satılan oyunlarda, free-to-play oyunlarda, armağan oyun dağıtımlarında ve korsan dağıtılan oyunlarda finansal bir risk oluşturacağını tez ediyorlar.

Important!  Nvidia’nın yapay zeka GPU kıtlığı 2025’e kadar sürebilir
Geliştiricilere kötü haber: Unity indirme başına ücret kesecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!