Giyilebilir cihaz pazarı büyümeye devam ediyor

featured
service

2023’ün ikinci çeyreğinde küresel giyilebilir teknoloji pazarı, önceki yıla kıyasla %6’lık bir artışla 44 milyon birim sevkiyatla büyüdü. Bu artış, günlük yaşamın çeşitli alanlarındaki tüketici talebinin yanı sıra uygun fiyatlı giyilebilir teknolojilere olan talebe bağlı olarak meydana geldi.

Apple, %18 pazar payıyla pazarın lideri oldu. Onu Xiaomi (%11), Huawei (%10), Noise (%8) ve Fire-Boltt (%7), vivo izledi. Tüm giyilebilir teknoloji segmentleri içinde, temel saat kategorisi yüksek bir büyüme göstererek neredeyse pazarın yarısını elde etti. Bu büyüme, özellikle Hindistan pazarında, temel saatlerin sevkiyatında %73’lük dikkate değer bir artış görmesiyle belirginleşti. Bu artış, özellikle Huawei, Xiaomi ve Huami gibi büyük akıllı telefon üreticileri ve Hindistanlı oyuncuların öncülüğünde gerçekleşti.

Giyilebilir cihaz pazarı büyümeye devam ediyor

Buna karşın, temel akıllı bilekliklerde yıllık bazda bir düşüş yaşanmasına rağmen, pazar payı %19 ile stabil kaldı. Bu durum, uygun fiyatlı seçeneklerin varlığı ve tüketicilerin yüksek fiyatlı alternatiflere karşı temkinli yaklaşımıyla açıklanabilir.

Akıllı saat kategorisinde ise çift haneli büyümeler gözlemlendi. Xiaomi ve Huawei gibi şirketlerin rekabetçi fiyatlarla yeni giyilebilir teknolojileri piyasaya sürmeleri, bu büyümenin arkasındaki ana etkenlerden biri oldu. Bu şirketler, çeşitli tüketici tercihlerine hitap etmek için piyasada agresif fiyatlarla yer buldu.

Hindistanlı üreticiler de pazarda önemli bir rol oynadı. Noise ve Fire-Boltt gibi markalar, ortalama satış fiyatı 19$’ın altında olan akıllı saatler sundu. Bu sayede, bu markalar en üst beş giyilebilir teknoloji markası arasına girmeyi başardı.

Important!  Apple'ın Yeni Uygulaması Hakkında Bilinmeyen Gerçekler
Giyilebilir cihaz pazarı büyümeye devam ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!