Gmail’de e-postalara emoji ile tepki verme desteği geliyor

featured
service
gmail e emoji ile tepki verme destegi geliyor168602 0 Google, Gmail için, yayınlanması halinde e-posta platformunu biraz daha iletileşme uygulaması üzere hissettirecek emoji reaksiyonları geliştiriyor olabilir. iOS ve Android için son Gmail güncellemelerinde keşfedilen birtakım kodlar, bu özelliğin ‘yakında’ geleceğinden bahsediyor.

Gmail’e emoji takviyesi geliyor

Bahsi geçen bu özellik birinci olarak birkaç hafta evvel The Tape Drive tarafından, iOS Gmail uygulamasında, Outlook üzere rakip platformlarda bulunan benzeri emoji reaksiyon uygulamalarında olduğu üzere, kullanıcıların e-postalara bir emoji ile reaksiyon vermesine imkan tanıyan birtakım kodların keşfedilmesinin akabinde rapor edilmişti. Kısa bir müddet evvel ise misal ispatlar Android için son Gmail APK’sında bulundu. Fikir vermesi açısıdan Outlook’ta şu biçimde emoji yansıları bulunuyor:

gmail e emoji ile tepki verme destegi geliyor168602 1 Aktarılanlara nazaran APK direkt emoji reaksiyonlarına atıfta bulunan birkaç kod satırı içeriyor. Detaylar biraz seyrek, lakin APK kodundaki bir satır, özelliğin “yakında” olduğunu ve “emoji yansısı alan birinci Gmail kullanıcıları ortasında olduğunuzu” söylüyor – bu da Google’ın tam bir genel sürümden evvel özelliği muhtemelen sonlu bir halde test edeceğini gösteriyor.

mail kullanıcıları emoji reaksiyonlarını direkt e-posta ekranından yahut taşma menüsü aracılığıyla kullanabileler fakat ikinci seçenek şu anda devre dışı bırakılmış durumda. Kodda ayrıyeten birtakım emoji reaksiyonlarının şifrelenmiş bildirilerde, büyük kümelerde yahut BCC’lenilen mesajlarda kullanılamayacağını söyleyen kimi sınırlamalar da var. Tıpkı biçimde emoji yansısı için sayı sonlandırmaları da bulunabilir. Google, resmi olarak bu özelliğin üzerinde çalışıp çalışmadığını söylemiyor lakin firma sözcüsü Madison Cushman Veld yaptığı açıklamayı şu formda sonlandırdı: “bizi izlemeye devam edin 😉,✋📻.”

Important!  Spotify’a tüm gün güncellenen yeni kişisel çalma listesi geldi
Gmail’de e-postalara emoji ile tepki verme desteği geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!