Google, Arama Sonuçlarında Çıplak Fotoğrafları Sansürlemeye Başladı

featured
service

ABD merkezli teknoloji devi Google, Arama hizmeti ile ilgili yeni bir periyot başlattı. Aylardır test kademesinde olan “Güvenli Arama” özelliği, nihayet tüm kullanıcıların hizmetine sunuldu. Kullanıcılar artık, müstehcen imajların varsayılan olarak bulanıklaştırılmasını sağlayan özelliği kullanabilecekler.

Google’da arama yaparken bazen çok alakasız tabirler için bile müstehcen manzaralarla karşılaşabilirsiniz. İşte Google’ın yeni özelliği, bu durumu ortadan kaldıracak. Algoritmanın tespit ettiği müstehcen bir manzara, artık tüm kullanıcılar için otomatik olarak bulanıklaştırılmış formda gösterilecek. Kullanıcı, yalnızca istemesi halinde o manzarayı açacak.

Google’daki kimi imajlar işte bu türlü görüntülenecek:

d01643e48c081c92d929e01d371dc3e745ac6b2b

Şubat ayında duyurulduğundan beri kimi kullanıcıların test edebildiği özellik, bir manzaranın blurlu olmasından ibaret. Yaptığınız arama sonucunda müstehcen bir imaj karşınıza çıkarsa, manzaranın otomatik olarak bulanıklaştırıldığını göreceksiniz. “Ayarı yönet” seçeneği üzerinden bulanıklaştırma özelliğini kapatabilirsiniz. İsteyen kullanıcılar, müstehcen imgenin bulunduğu içeriğin irtibatını da filtreleyebilecek.

Güvenli Arama özelliğinin ayar sayfası bu türlü görünecek:

8e8136950bf3073be6446cc00c7989e63b6d1a32

Google’ın tüm kullanıcılara sunulan İnançlı Arama özelliğini etkin etmek için bir şey yapmanıza gerek yok. Bugün prestijiyle algoritmaya nazaran sansürlenmesi gereken tüm görseller otomatik olarak bulanıklaştırılmış olacak. Fakat şunu da belirtelim. Google’da yaptığınız aramayla ilgili sonuç sayfasının sağ üst kısmına bakarsanız, “Güvenli Arama” seçeneğini göreceksiniz. Ayar yapmak için buraya da tıklayabilirsiniz.

Important!  Parmağın terlemesinden stres ölçen akıllı yüzük tanıtıldı!
Google, Arama Sonuçlarında Çıplak Fotoğrafları Sansürlemeye Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!