Google Chrome’a “Şifre Paylaşma” Özelliği Geliyor (Netflix Gör Bunları)

featured
service

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı Google Chrome‘a bomba bir özellik ekleneceği ortaya çıktı. Bir yazılım geliştiricisinin Chrome’un kodlarında tespit ettiği yeni özellik, kullanıcıların birbirleriyle şifre paylaşmalarına imkân tanıyacak. Gelin bu etkileyici özelliğe yakından bakalım.

Şifre paylaşımı, Google Chrome’a kaydettiğiniz şifreler için manueldir. Bir hesabın kullanıcı ismi ve şifresini, öteki bir kullanıcı ile lakin kopyala-yapıştır metoduyla paylaşabilirsiniz. İşte Google Chrome için muhtemelen geliştirme basamağında olan yeni özellik, bu durumu değiştirecek. Kullanıcılar, bir internet sitesine ilişkin giriş bilgilerini artık tek tıkla paylaşabilecek.

Şifre paylaşımı, yalnızca aile üyelerinden ibaret olacak

34af69503c2ac5ae2ceaaf2dbb65909700185579

Google Chrome için üzerinde çalışılan özellik, şifreleri rastgele bir kullanıcı ile paylaşmanıza izin vermiyor. En azından şimdilik. Yeni özellik, yalnızca Google’da oluşturacağınız aile kümesinin üyelerine gönderilebilecek. Ayrıyeten tek bir tıklama ile tüm şifreler paylaşılmayacak. Kullanıcı, yalnızca istediği internet sitelerine ilişkin şifreleri paylaşacak. Bunun için Google Chrome’daki şifre yöneticisi kısmına gidilmesi ve bir internet sitesi için bilgiler görüntülendikten sonra, “Paylaş” butonuna basılması kâfi olacak.

Google, yeni özellik ile ilgili rastgele bir açıklama yapmadı. Yani bu özelliğin ne vakit kullanılabilir olacağı üzere sorular şu an için karşılıksız. Hatta özelliğin bir gün kullanılabilir olup olmayacağı bile bilinmiyor. Bu yüzden, şifre paylaşımının akıbetini görmek için beklemek gerekecek.

Google Chrome’un şifre paylaşımı özelliğinin nasıl kullanılacağını gösteren bir görüntü:

 

Important!  Samsung, IFA 2023 Fuarı'nda Teknolojiseverlerin Merakla Beklediği TV Ürünlerini Sahneye Çıkardı
Google Chrome’a “Şifre Paylaşma” Özelliği Geliyor (Netflix Gör Bunları)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!