Google, Görüntülerden Tertemiz Ekran Manzaraları Alabileceğiniz Yeni Özelliğini Duyurdu

featured
service

ABD merkezli teknoloji devi Google, bugün kullanıcıların işini kolaylaştıracak yeni bir bilhassa karşımıza çıktı. Chromium tabanına eklenen bu yeni özellik, izlediğiniz görüntülerden ekran imgesi almayı çok kolay bir hale getiriyor. Şu an için YouTube’da çalıştırabildiğimiz yeni özellik, görüntüden ekran manzarası alırken en çok yaşadığımız meseleye tahlil oluyor.

Bugün bir uygulamada ekran imgesi almak istediğinizde, “Ekran Alıntısı Aracı” yahut buna misal uygulamaları kullanmanız gerekir. Google’ın kullanıma sunduğu yeni özellik ise buna duyduğunuz gereksinimi ortadan kaldırıyor. Görüntüdeki sağ tık yapmanız ve “Video karesini kopyala” seçeneğine tıklamanız kâfi. Panoya kopyalanan ekran imgeyi Paint yahut Adobe Photoshop üzere uygulamalara aktarabilirsiniz.

Google’ın yeni özelliği bu türlü görünüyor:

49ee92f221a04049caee608722b2b89fdc1143bc

Google’ın görüntüden ekran imajı alma özelliğinin birkaç kıymetli yeteneği var. Şöyle ki ekran manzarasını aldığınız videonun oynatıldığı çözünürlük, kopyalanan imgenin gerçek çözünürlüğü oluyor. Yani sizin kullandığınız bilgisayar 1080p imaj sunuyor lakin görüntü 480p kalitede ise aldığınız ekran imajı 480p çözünürlükte oluyor.

Video karesini kopyala özelliği neden kıymetli?

YouTube’da görüntüden ekran imgesi alabilmek nitekim azaptır. Zira görüntüyü durduğumuzda görüntü oynatıcı arayüzü ekranda görünür ve ekranın tamamının imgesini almamızı pürüzler. Görüntü karesini kopyala özelliği ise otomatik olarak görüntünün tüm ekran imajını aldığından görüntü oynatıcı gözükmüyor.

Ayrıca özellik, direkt Google Chrome’a değil Chromium’a eklendiğinden Edge, Opera gibi tarayıcıları kullandığınızda da özellikten faydalanabileceksiniz.

Instagram, TikTok, X (Twitter), Dailymotion ve Vimeo üzere platformlarda çalışmayan hizmet, şu an için YouTube ile Google Fotoğraflar uygulamasına özel üzere görünüyor. Fakat özelliğin geleceğine yönelik rastgele bir bilgi sahibi değiliz. Google, bu özelliğin kapsamını genişletebileceği üzere sadece kendi servislerine özel olarak bırakabilir.

Important!  Google, Android Uygulamasında Arama Çubuğu Yerini Değiştiriyor
Google, Görüntülerden Tertemiz Ekran Manzaraları Alabileceğiniz Yeni Özelliğini Duyurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bildirimleri Etkinleştir OK Hayır, teşekkürler