Google; Haritalar, Arama, Chrome ve Asistan’a Yepyeni Özellikler Ekledi

featured
service

ABD merkezli teknoloji devi Google; Haritalar, Arama, Asistan ve Chrome’a bir dizi yeni özellik eklediğini açıkladı. Kullanıcı deneyimini iyileştirecek bu yeni özellikler, en çok da engelli bireylerin işine yarayacak gibi görünüyor.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, Google hizmetlerine eklenen yeni özelliklere yakından bakalım.

İşletmeler, Google’a daha fazla bilgi ekleyecek

552f55e159ed6c2c5eea1cfb69b00bb6bd4b9c37

Google, Aramalar ve Haritalar’da bulunan işletmelere yeni bir kimlik özelliği ekledi. Bu yeni özellik, bir işletmenin daha iyi tanımlanmasını sağlayacak. Mesela bir işletmenin sahibi kadın veya gaziyse bununla ilgili bilgi verilebilecek. Engelli dostu, LGBTQ+ destekçisi gibi etiketler de işletmeler için sunulacak. Kullanıcı, bu sayede gitmeyi düşündüğü işletmelerle ilgili detaylı bilgi sahibi olabilecek.

Google Haritalar’ın iOS ve Android sürümü, bir süredir tekerlekli sandalye kullanıcıları için rotalar oluşturabiliyordu. İşte bu özellik, şimdi Android Auto’daki Haritalar uygulamasına da eklendi. Engelli bireyler, artık araçla seyahat ederken de basamaksız giriş, engelli tuvaletleri, engellilere uygun otoparklar veya oturma yerleri için bilgi edinebilecekler.

Google Asistan, günlük rutinlerin daha fazla özelleştirilmesini sağlayacak

464e99a35480775edf4d8aefcc472a548d12792b

Google, Asistan hizmetine de yeni özellikler ekledi. Bu bağlamda; Google Asistan’da oluşturulan günlük rutinler, artık daha fazla seçenekle özelleştirilebilecek. Kullanıcılar, kısayol stillerini belirleyebilecek, kendi görsellerini ekleyebilecek ve hatta ana ekrandaki kısayol boyutunu ayarlayabilecekler.

Google Chrome’un uzun zamandır sahip olduğu “URL hatası düzeltme” özelliği ise artık mobil sürüm kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Kullanıcı, bir URL yazmaya başladığı zaman Chrome, olası bir hatayı algılayabilecek ve tıpkı aramalarda yaptığı gibi düzeltme önerilerinde bulunacak. Kullanıcı, bu özellik sayesinde daha rahat bir deneyim ile karşılaşacak.

Important!  Windows 11’e ekran görüntüsünden metin kopyalama ve dahası geldi: İşte yenilikler
Google; Haritalar, Arama, Chrome ve Asistan’a Yepyeni Özellikler Ekledi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!