Hem iş istasyonu hem oyuncu bilgisayar: Khadas Mind

featured
service
khadas mind masa ustu bilgisayar tanimini degistiriyor168569 0 Bugün bir iş istasyonu yahut oyuncu bilgisayarı almak istediğinizde masa üstünüzde hatırı sayılır bir alanı ayırmanız gerekiyor. Khadas Mind ismindeki proje kompakt yapıda hem iş istasyonu hem de oyuncu bilgisayarı sunuyor.

Khadas Mind nedir?

Khadas Mind epey taşınabilir yapıda bir iş istasyonu. A4 kâğıdın çeyreği büyüklüğünde olan kasada standart yahut premium sürüme nazaran konfigürasyon değişiyor. Intel Core i5-1340P yahut Core i7-1360P işlemci, 16GB yahut 32GB LPDDR5 5200 RAM, 512GB yahut 1TB SSD bunlar ortasında.

Cihazda 5.55Wh batarya mevcut ve bekleme yahut uyku modunda taşıyabilmeniz için 24 saate kadar mühletler sunabiliyor. HDMI 2.1 ve USB Tip-C irtibatlarının yanı sıra 10A güç kaynağı mevcut ve 10 bin döngüye kadar güçlü.

khadas mind masa ustu bilgisayar tanimini degistiriyor168569 1

Cihazı farklı kılan 122 pinli Mind Link temas arayüzü. Bu orta yüz USB, PCIe 5.0, HDMI üzere formatları bünyesinde barındırıyor. Bu sayede farklı kullanım alanları ortaya çıkıyor. Örneğin port çoklayıcı ile daha fazla genişleme yuvası sunuyor. Ya da GeForce RTX 4060 Ti barındıran küçük grafik modülünün üzerine yerleşerek bir oyun bilgisayarı haline dönüşüyor. Bir tablet yahut tümleşik bilgisayar ya da görüntü konferans olması için modüller de var.

Khadas Mind standart versiyon 5994 iken Premium versiyon 799$. Çoklayıcı port 128$, grafik ünitesi ise 699$. Kickstarter üzerinde gerekli bağışı toplayan proje Ekim ayında piyasaya çıkacak lakin fiyatlar bunun çok üzerinde olacak.

Important!  İnönü Üniversitesi, Atık Malzemelerden Yüksek Dayanımlı Beton Travers Üretti
Hem iş istasyonu hem oyuncu bilgisayar: Khadas Mind

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!