Hibrit motorlu zırhlı kara aracı FNSS Kaplan Hibrit tanıtıldı

featured
service
FNSS, elektrikli ve dizel motora sahip Kaplan Hibrit’i tanıttı. Kaplan Hibrit, düşük güç tüketimi ve sessiz çalışma özellikleriyle dikkat çekiyor.                

Zırhlı kara araçlarını çok sayıda ülkeye ihraç eden yerli savunma sanayi şirketi FNSS, yeni paletli aracı Kaplan Hibrit’i tanıttı. FNSS Teklif Müdürü Özgen Gönenç, birinci kere IDEF’23 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda sergilenen aracın özelliklerini Cem Sünbül’e anlattı.

Dizel ve elektrikli motordan oluşan Hibrit Güç Grubu’nun birinci prototipinin montajı tamamlandı. Denetim yazılımı geliştirme ve güzelleştirme faaliyetleri devam ediyor.

Hibrit Güç Kümesi, FNSS’nin 20 ton yüke kadar olan başka paletli araçlarına entegre edilebilecek. Elektrikli motor sayesinde sessiz sürüş, sessiz izleme ve yüksek güç gereksinimine sahip yeni jenerasyon sistemlerin araca entegre edilebilme özellikleri elde edilecek.

Hibrit Güç Kümesi ile birlikte yeni kuşak tahrik sistemleri, süspansiyon sistemi, dişli kutuları ve güç aktarma organlarının özgün olarak tasarlandı ve geliştirildi. Ayrıyeten yurt dışına önemli oranda bağımlı olunan ve üretici sayısının da sonlu olduğu paletli araç transmisyonuna emniyetli bir alternatif tahlil üretilmesi hedeflendi. Prototip modelde kullanılan ithal modüllerin yerli alternatifleri üretiliyor.

Kaplan Hibrit, elektrikli motoru sayesinde düşük yakıt tüketimi elde ediyor. Ayrıyeten düşük dönemlerde yüksek tork üretmesi ve yeni hibrit tahrik sistemi sayesinde başka paletli araçlara kıyasla daha süratli ivmelenme elde ediyor. Muharebe alanındaki gerekli hareketler daha süratli halde yapılarak savaş alanında avantaj sağlıyor.

Kaplan Hibrit Güç Kümesi Özellikleri

  • Elektrik Motorları: 2 adet PMSM Motor (397 HP sürekli-617 HP kısa süreli)
  • Batarya Kapasitesi: 800V 56 kWh Lityum Ion Batarya
  • Dizel Motor: 400HP
  • Sessiz Operasyon Modu: 10km/s Sabit Sürat ile 20km menzil
  • Sessiz Müşahede Modu: 48 Saat
  • Sessiz Müşahede Modu (Klima Devredeyken): 14 saat
  • Transmisyon: 2 Oranlı Dişli Kutusu
Important!  2024 Volkswagen Passat Variant Tanıtıldı: Birinci Hibrit Passat!
Hibrit motorlu zırhlı kara aracı FNSS Kaplan Hibrit tanıtıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!