Huawei ve Xiaomi çapraz patent lisans anlaşması imzaladı

featured
service
huawei ve xiaomi capraz patent lisans anlasmasi imzaladi168756 0 Huawei ve Xiaomi, birbirlerinin patentlerinin karşılıklı kullanımı konusunda bir mutabakat imzaladı. Böylece iki firma ortasındaki patent lisanslama uyuşmazlığı tahlile kavuştu. Çinli teknoloji devleri ortasında yapılan çapraz patent lisans muahedesi, 5G de dahil olmak üzere birçok bağlantı teknolojisini kapsıyor.

Huawei’nin fikri mülkiyet departmanı lideri Alan Fan “Xiaomi ile bu lisans mutabakatını yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu lisans mutabakatı bir kere daha bölümün Huawei’nin iletişim standartlarına yaptığı katkıları kabul ettiğini yansıtıyor ve geleceğin taşınabilir irtibat teknolojilerini araştırmaya yönelik yatırımlarımızı artırmamıza yardımcı olacak” sözlerini kullandı.

huawei ve xiaomi capraz patent lisans anlasmasi imzaladi168756 1

İki şirket davalık olmuştu

Xiaomi’nin kurumsal iş geliştirme genel müdürü Ran Xu ise “Huawei ile patent çapraz lisanslama muahedesine varmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu, her iki tarafın da birbirlerinin fikri mülkiyet haklarını tanıdığını ve hürmet duyduğunu gösteriyor. Xiaomi, her vakit olduğu üzere fikri mülkiyete hürmet gösterecek ve daha fazla insanın teknolojiden yararlanmasına imkan sağlayacak” dedi.

Huawei geçtiğimiz aylarda kendisine ilişkin dört patenti ihlal ettiği gerekçesiyle ezeli rakibi Xiaomi’ye dava açmıştı. Çin’de açılan davanın akabinde bir açıklama yapan Xiaomi ise her iki tarafın da patent lisansı için müzakere masasında olduğunu söyledi. Orta yol bulunmuş görünüyor.

Important!  MIUI 14'le Çalışan Xiaomi Telefonlardaki Tüm Uygulamalar, 120 Hz'de Çalışacak!
Huawei ve Xiaomi çapraz patent lisans anlaşması imzaladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!