Huawei’den Yeni Kirin Yonga Seti İddiaları

featured
service

Huawei, Kirin 9000s’in ardından yeni bir yonga seti daha tanıtma hazırlığında. Bu yeni yonga seti Kirin 830 olacak ve Huawei Nova 12 serisiyle tanıtılabilir. Ancak, yonga setinin üretimi ve 5G bağlantısını destekleme konusu, ABD kısıtlamaları göz önüne alındığında bazı soruları beraberinde getiriyor.

Huawei, Kirin 830 yonga setini yıl sonuna kadar piyasaya sürmeyi planlıyor. Ancak bu çipin 5G bağlantısını destekleyeceği düşünülüyor ve bu, yongayı üreten şirketi gündeme getiriyor. Zira ABD kısıtlamaları nedeniyle Huawei, Kirin yonga setlerini üretmek için farklı tedarikçilere ihtiyaç duymuştu. Bu durum, Kirin 9000s için SMIC’in kullanılmasına benzer bir yaklaşımın izlendiği söylentilerini doğuruyor. Kirin 830’un Nova 12 serisi ile tanıtılması bekleniyor ve çip, kavisli bir 120Hz OLED panelle donatılacak. Yonganın performansı ise Snapdragon 778G ve Snapdragon 870’ye benzetiliyor.

Huawei için Nova 12 serisi, yeni bir dönemin başlangıcı olabilir ve Kirin yonga setlerinin geleceği hakkında merak uyandırıyor. Ancak, ABD kısıtlamalarının şirketin yonga seti üretimini nasıl etkilediği ve bu yeni yonga setlerinin hangi şartlar altında üretildiği konuları yakından takip ediliyor.

Important!  Xiaomi yine rekor kırdı!
Huawei’den Yeni Kirin Yonga Seti İddiaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!