Intel Raptor Lake Refresh işlemcilerin çıkış tarihi belli oldu

featured
service
intel raptor lake refresh islemcilerin cikis tarihi belli oldu168668 0 Intel, yakın bir vakit diliminde yeni 14. Jenerasyon Core işlemcilerini duyuracak. Raptor Lake Refresh olarak isimlendirilen aile, isminden da anlaşılacağı üzere mevcutta bulunan 13. Jenerasyon işlemcilerin yeni bir revizyonu olacak. Hasebiyle soket değişimi olmayacağı üzere önemli performans iyileştirmeleri de olmayacak. Artık ise Intel Raptor Lake Refresh işlemcilerin çıkış tarihi belirli oldu.

Intel 14. Kuşak Raptor Lake Refresh çıkış tarihi

Aktarılanlara nazaran Intel, 14. Jenerasyon işlemcilerini 17 Ekim tarihinde piyasaya sürecek. Bu tarihte işlemciler satın alınabilecek ve tıpkı vakitte incelemeler de yayına girebilecek. Bir gün evvel, 16 Ekim’de ise Intel uyguladığı ‘reklam’ ambargosunu kaldıracak. Hasebiyle ön siparişlere özel kampanyalar görebiliriz.

Ek olarak bu çıkış tarihi sadece al işlemci modelini kapsayacak. Core i9-14900K (24 çekirdek), Core i7-14700K (20 çekirdek) ve Core i5-14600K (14 çekirdek) ile entegre grafik ünitesi takviyesi olmayan ilgili KF varyantları dahil olmak üzere bilhassa K ve KF serilerini kapsadığını belirtelim. Bunların hepsi çaroan kilitsiz 125W TDP modeller olacak. 65W yahut daha düşük TDP’lere sahip K serisi olmayan varyantlar ise gelecek yıl CES 2024 periyotlarında piyasaya sürülecek.

Intel, Raptor Lake Refresh serisini 19 Eylül’de yapılması planlanan Innovation 2023’te duyurmaya hazırlanıyor. Şirketin, kod ismi “Meteor Lake” olan taşınabilir Core 100 Ultra serisi ve muhtemelen Raptor Lake Refresh serisinden kimi taşınabilir işlemcilerin tanıtılması bekleniyor. Ayrıyeten, Intel bu aktiflikte Arc ekran kartları hakkında da bilgiler verebilir.

Important!  Yapay Zeka ve Hukuk: Dijital Dönüşüm ve Hukuki Riskler
Intel Raptor Lake Refresh işlemcilerin çıkış tarihi belli oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bildirimleri Etkinleştir OK Hayır, teşekkürler