iPhone 14 Plus Çalmak İçin Kablo Kemiren Hırsız, Güvenlik Kamerasına Yakalandı [Video]

featured
service

Çin’de trajikomik bir iPhone 14 Plus hırsızlığı yaşandı. Bir Apple mağazasına giren bayan, daha evvel benzerine rastlanmamış bir şey yaparak telefonu çalmayı başardı. Lakin hırsızlık uzun sürmedi. Çinli kolluk kuvvetleri, kısa bir mühlet içerisinde bayanı yakaladılar. Gelin daima birlikte yaşanan bu ilginç olaya bakalım.

Fujian eyaletinde hayatını sürdüren bayan, teknoloji perakendecisine gitti ve sıradan bir müşteri üzere dolaşmaya başladı. Daha sonra gözüne kestirdiği iPhone 14 Plus’ı incelemeye başlayan bayan, bir anda telefonu standa bağlayan hırsızlık tedbire kablosunu kemirmeye başladı. Bir müddet uğraştıktan sonra kabloyu koparmayı başaran bayan, telefonu alıp kayıplara karıştı. Mağaza vazifelilerinin olayı fark etmesi üzerine kamera kayıtlarını inceleyen polisler, hırsızın kim olduğunu tespit edip, harekete geçtiler.

Güvenlik kamerası, bayanın kabloyu nasıl kemirdiğini anbean kaydetti

7775d1404ffce42ad302b75f2f7aad155e58a11b

Güvenlik kablosunu kemirirken kameralara komik bir kayıt bırakan hırsızın birinci sözü, Çinli kolluk kuvvetleri tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Edinilen bilgiye nazaran bayan, aslında bir iPhone 14 Plus satın almak için Apple mağazasına gitmişti. Lakin fiyatı yüksek bulan kadın, devayı hırsızlık yapmakta bulmuştu. Tabi bu teşebbüs başarısız oldu.

Apple’ın dünya genelinde popüler bir marka olması, hırsızların bu markaya ilişkin eserleri amaç tahtalarına oturtmalarına yol açıyor. Haliyle, Çin’de yaşanan olay bir birinci değil. Hırsızlar, geçmiş devirlerde mağazaların duvarlarını delerek bile Apple eserleri çalmışlardı. Ayrıyeten Apple, kaçakçılar için de favori markalardan bir tanesi. Dünyanın neresinde olursanız olun, bu tıp olayların yaşanması doğal…

Hırsız bayanın güvenlik kablosunu kemirdiği anları aşağıdan izleyebilirsiniz:

Important!  Apple yenilenmiş AirPods Pro 2 satmaya başladı
iPhone 14 Plus Çalmak İçin Kablo Kemiren Hırsız, Güvenlik Kamerasına Yakalandı [Video]

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!