iPhone 15 etkisi: Apple Acil SOS daha fazla ülkeye geliyor

featured
service
apple acil sos daha fazla ulkeye geliyor turkiye listede mi168742 0 Apple’ın hayat kurtaran Acil SOS (Emergency SOS) özelliği, iki ülkede daha kullanıma açılıyor. Hatırlayacak olursak hücresel ve Wi-Fi ağı bulunmadığı durumlarda uydu üzerinden bağlantı imkanı sunan bu özellik, birinci olarak iPhone 14 serisi ile karşımıza çıktı. 

Apple Acil SOS daha fazla ülkeye geliyor

Bildiğiniz üzere dün gerçekleştirilen Wonderlust aktifliği kapsamında Apple, iPhone 15, iPhone 15 Pro modellerine ek olarak Galaxy Watch Series 9 ve Watch Ultra 2’yi duyurdu. Fakat bir duyuru da Emergency SOS (Acil SOS) özelliği için yapıldı. Bu noktada Apple, özelliğin Eylül ayı sonlarında İspanya ve İsviçre‘de kullanıma sunulacağını duyurdu.

Bilmeyenler için birinci basamakta ABD ve Kanada’da erişime açılan Emergency SOS özelliği, daha sonra Fransa, Almanya, İrlanda ve Birleşik Krallık’ta yer alan kullanıcılara sunuldu. Günümüzde ise Belçika, İtalya, Avusturya, Avustralya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz ve Yeni Zelanda dahil olmak üzere 14 ülke ve bölgede kullanılabiliyor.

Ayrıca Wonderlust etkinliğinde Apple, Acil SOS gibisi Uydu Üzerinden Yol Yardımı sistemini de duyurdu. Lakin bu özelliğin şimdilik sadece ABD’de mevcut olduğunu hatırlatalım. Bildiğiniz üzere Apple Acil SOS özelliği Türkiye’de hala etkin değil. Fakat bunun kolay bir adım olmadığını da belirtmekte yarar var. Niketim uydu kontağı için Apple’ın ülkelere özel lisansa sahip olması gerekiyor. İlerleyen periyotta Türkiye ile de bu şekil bir mutabakat imzalanırsa özelliği kullanmak mümkün olabilir. 

Important!  Vivo Y17S incelemesi: Kullanıcı Yorumları ve Fotoğraf Kalitesi
iPhone 15 etkisi: Apple Acil SOS daha fazla ülkeye geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!