iPhone 15 Pro, 8 GB RAM ve 1 TB depolama alanına sahip olacak

featured
service
iphone 15 pro 8 gb ram ve 1 tb depolama alanina sahip olacak168702 0 Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, yaklaşmakta olan iPhone 15 Pro’nun depolama alanı ve RAM’i hakkında epeyce fazla argüman ortaya atıldı. Kimi kaynaklar RAM ölçüsünün değişmeyeceğinden kimileri ise daha fazla bellek ölçüsünden bahsetti. Birbiriyle çelişkili argümanların ardından iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max depolama ve bellek ölçüsü netleşti.

iPhone 15 Pro ve Pro Max’te RAM artıyor

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in 128 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 TB olmak üzere dört depolama yapılandırmasıyla geleceği belirtiliyor. Apple, depolama için farklı tedarikçilerden NAND yongalar alıyor. Bunlar ortasında SK Hynix, Western Dijital, Kioxia ve Samsung bulunuyor. Daha evvelki savlar ortasında 2 TB depolama alanı bulunuyordu. Lakin bu argüman öbür kaynaklar tarafından doğrulanamadı. Ek olarak iPhone 15 Pro’nun 256GB depolama alanıyla başlayacağını öne sürülmüştü lakin bu da yanlış görünüyor. Hasebiyle iPhone 14 Pro’nun depolama yapılandırması motamot devam edecek.

RAM konusunda iPhone 15 Pro, geçen yılın amiral gemisi aygıtlarında bulunan tıpkı RAM türü olan LPDDR5 DRAM kullanmayı devam edecek. Apple’ın iPhone 15 Pro testlerinde 6 GB ve 8 GB RAM olmak üzere iki konfigürasyonu test ettiği söyleniyor. Bu RAM’ler de Samsung, Micron ve SK Hynix tarafından sağlanıyor.

Apple’ın kesin seri üretim üniteleri için bu iki RAM konfigürasyonundan hangisini seçtiği şu anda belirli değil. Lakin birden fazla kaynak iPhone 15 Pro ve Pro Max’n 8 GB RAM ile geleceğini belirtiyor. RAM’in yanı sıra iPhone 15 Pro, TSMC’nin yeni 3nm üretim süreci kullanılarak üretilen yeni A17 Bionic yongasını kullanacak. A17’nin daha âlâ grafik performansı sağlayan ek bir GPU çekirdeğine sahip olması bekleniyor. Buna ek olarak, performans çekirdekleri A16’daki 3,46 GHz’den 3,70 GHz’e yükseltilecek. iPhone 15 Pro için beklenen öbür iyileştirmeler ortasında büsbütün yeni titanyum çerçeve, USB-C ve iPhone 15 Pro Max’te periskop zoom lensi yer alıyor.

Important!  iPhone 15 sonrası Apple Türkiye'den son dakika iPhone indirimi! İşte yeni fiyat listeleri
iPhone 15 Pro, 8 GB RAM ve 1 TB depolama alanına sahip olacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!