iPhone 15 Pro ve Pro Max, neden çok daha pahalı olacak? İşte bunun 2 nedeni

featured
service

iPhone 15 serisinin, en azından Pro modelleri için daha önceki modellere oranla daha yüksek fiyat etiketleriyle geleceği artık neredeyse kesin. Çeşitli haberlerde Apple’ın bu yıl iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max fiyatlarını artıracağı söylendiği için aylardır bu tartışma sürüyor. Lansman etkinliğine sadece bir hafta kala, iPhone 15 Pro’lar için “büyük” fiyat artışlarına ilişkin uyarıda bulunan yeni raporlar gelmeye devam ediyor.

Peki ama bu fiyat artışının sebepleri neler? Analistlere göre iPhone 15 Pro’lar, normal modellerde bulunmayan iki önemli özellik nedeniyle daha pahalı olacak. Bunlar titanyum kasa ve periskop lens. Şaşırtıcı bir şekilde yine Pro telefonlara özel olan A17 Bionic çip fiyat artışlarının nedeni olarak gösterilmiyor. Ancak yeni nesil 3nm çiplerin de fiyat artışına katkıda bulunduğu tahmin edilebilir.

iPhone 15 fiyat artışı, mevcut ekonomiye rağmen pek çok farklı şekilde haklı çıkartılabiliyor. Apple, bu yıl yeni bir iPhone’a geçiş yapmak için çok sayıda iPhone kullanıcısına güvenebileceğini biliyor. Ayrıca alıcıların birinci sınıf bir cihaz ve deneyim için daha fazla para ödeyeceğinin de farkında. Bu yüzden iPhone 15 fiyatları artıyor.

Important!  iPhone 15 serisinde kablosuz şarj hızları değişmedi
iPhone 15 Pro ve Pro Max, neden çok daha pahalı olacak? İşte bunun 2 nedeni

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!