iPhone 15 serisinde kablosuz şarj hızları değişmedi

featured
service
iphone 15 serisinde yeni bir hayal kirikligi168750 0 Android dünyası çoktan rekor kablolu ve kablosuz süratli şarj düzeylerine ulaşsa da Apple bir türlü bu teknolojiyi içine sindiremedi. Bilhassa çok ısınma ve batarya ömrünü etkilemesi nedeniyle yıllardır aralı yaklaşıyor. iPhone 15 serisinde de bu durum değişmedi.

iPhone 15 kablosuz şarj hızları

iPhone 15 ve iPhone 15 Pro serisinin tanıtılması ile birlikte derinlemesine özellik araştırmaları başladı. Firma tanıtımda pek çok şeyi açıklamadığı için ayrıntılar bu tıp tahlillerde ortaya çıkıyor. Bunlardan birisi de süratli şarj.

Firmanın teknik evraklarına nazaran iPhone 15 ve iPhone 15 Pro serilerinde Qi kablosuz şarj suratı 7.5W ile sonlu. Apple uzun müddettir bu sonu koruyor ve değiştirmedi. MagSafe ise 15W düzeyine kadar kablosuz şarj edebiliyor.

Qi Konsorsiyumu son olarak 15W düzeylerine kadar çıkan ve MagSafe üzerinde inşa edilen Qi2 standardını duyurmuştu. Böylelikle dayanaklı iPhone modellerinde 15W düzeyine kadar kablosuz şarj mümkün olacak. Apple aktiflikte Qi2 teknolojisini desteklediğini vurgulasa da suratı arttırmayı tercih etmemiş.

Diğer bir ayrıntı ise kablolu şarj özelliğinin de karanlıkta kalması. Birtakım argümanlar 35W adaptör ile daha süratli şarj elde edileceğini belirtiyordu lakin görünen 20W ve üzeri adaptörler ile bataryanın yüzde 50 doluluk oranına 30 dakikada ulaştığı. Bunun haricinde bir bilgi verilmemiş. Gerçek hayat testlerinde kablolu şarj performansı net olarak ortaya çıkacak.

Important!  iPhone 15 ve iPhone 15 Plus Geliyor: İşte Sızdırılan Tüm Özellikleri ve Olası Fiyatları
iPhone 15 serisinde kablosuz şarj hızları değişmedi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!