iPhone ve iPad Uygulamaları, Vision Pro’da Varsayılan Olarak Gelecek!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Apple, geçtiğimiz haziran ayında düzenlediği geliştirici konferansında orijinal bir eser kategorisine giriş yapacağını açıklamış ve karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro’yu tanıtmıştı. 3500 dolarlık fiyatla 2024’te piyasaya sürülecek aygıt, dikkat çeken özelliklerle gelmişti.

Gözlük için heyecanlı bekleyiş sürerken Apple’dan dün bir açıklama geldi. Şirket, iPhone ve iPad uygulamalarının Vision Pro App Store’da “varsayılan” olarak geleceğini açıkladı.

iPhone ve iPad uygulamaları, AppStore’da visionOS uygulamalarıyla birlikte yer alacak

a04751c0ad8ba8465ab0a728b83648c077bd9e1f

Şirketin bu açıklaması, Vision Pro’nun iPhone ve iPad uygulamalarıyla uyumlu bir biçimde kutudan çıkacağını ortaya koyuyor. Hem iOS hem de iPadOS uygulamaları, visionOS uygulamalarıyla birlikte mağazada yer alacak.

Apple, bu uygulamaların değiştirilmeden visionOS’te çalışabileceğini söylüyor. Bu da geliştiricilerin rastgele bir ek çalışma gerekmeden uygulamalarını aktarabileceği manasına geliyor. Ayrıyeten teknoloji devi, visionOS’un geliştiriciler için beta sürümünü birkaç ay içinde yayınlayacağını ve sürümün App Store’u da içereceğini de ekliyor.

Son olarak Apple’a göre iPhone ve iPad uygulamaları otomatik olarak visionOS App Store’unda gözükse de geliştiricilerin değişiklikler uygulamasına müsaade verilecek. Örneğin uygulamaların aygıtlarda daha doğal hissettirmesi  için el hareketleri yahut 3D elementler ekleyebilecekler.

Important!  MacOS Sonoma, iPadOS 17 ve watchOS 10 için tarih verildi
iPhone ve iPad Uygulamaları, Vision Pro’da Varsayılan Olarak Gelecek!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bildirimleri Etkinleştir OK Hayır, teşekkürler